1988 M. Vasaros Olimpinės žaidynės Seule

1988 m. Vasaros olimpinės žaidynės pirmą kartą buvo surengtos Korėjos pusiasalyje - Seule. Organizavimo prasme jie atitiko aukštus tokių sporto renginių organizavimo Azijoje standartus, kuriuos Japonija nustatė Tokijo olimpinėse žaidynėse.

1988 m. Vasaros olimpinės žaidynės Seule

Seulo olimpinėse žaidynėse dalyvavo 160 šalių. Net nykštukinės Okeanijos valstybės pradėjo prisijungti prie olimpinio judėjimo. Visų pirma į olimpiadą pirmą kartą atvyko komandos iš Vanuatu, Arubos, Amerikos Samoa, Kuko salų, Guamo, Samoa ir Pietų Jemeno.

Ne be politinių skandalų aplink žaidynes. Pats varžybų organizavimas Seule tapo problema. Šiaurės Korėja teigė, kad jos teritorijoje rengia keletą sporto žaidynių, tačiau buvo atsisakyta. Dėl to KLDR paskelbė boikotą žaidynėse ir nusprendė nesiųsti savo sportininkų į juos. Tačiau Šiaurės Korėjos nepalaikė didžioji dalis socialistų stovyklos. SSRS nustatė, kad neįmanoma praleisti antrų vasaros olimpinių žaidynių iš eilės po boikoto žaidynėms Los Andžele. Todėl Šiaurės Korėjos protestą palaikė tik 3 šalys - Kuba, Etiopija ir Nikaragva. Albanija, Madagaskaras ir Seišeliai taip pat nesiuntė savo komandų į žaidynes, tačiau jie niekada neskelbė oficialaus boikoto.

Pirmąją vietą neoficialiame komandos renginyje užėmė Sovietų Sąjunga. Pasirodymas Seule buvo paskutinis sportinis SSRS triumfas žaidynėse. Šioje olimpiadoje sovietų sportininkai pasirodė puikiai, išstumdami nuo podiumo amerikiečius, kurie tradiciškai yra stiprūs bėgime ir šuolyje. Aukso medalius atnešė SSRS vyrų krepšinio, rankinio ir futbolo rinktinės, taip pat moterų tinklinio komanda. Tradiciškai aukštą treniruočių lygį parodė sovietų gimnastai. Komandinėje įskaitoje auksą gavo vyrų ir moterų komandos. Keletą aukso medalių iškovojo sovietų sunkiaatlečiai ir imtynininkai.

Antrąją vietą užėmė VDR komanda. Daugiausia medalių į Vokietijos Respubliką parsivežė irkluotojai, dviratininkai ir ypač plaukikai, kurie iškovojo 11 aukso medalių.

JAV užėmė tik trečią vietą su tik dalimi laukiamų medalių. Amerikos plaukikai, lengvosios atletikos sportininkai ir boksininkai džiaugėsi sėkme.