„Copa America 2016“: JAV Ir Kolumbijos Rungtynių Apžvalga

2016 m. Birželio 4 d. Naktį JAV prasidėjo jubiliejinis „Copa America“turnyras, skirtas Pietų Amerikos futbolo federacijų šimtmečiui ir turnyro šimtmečiui tarp Lotynų Amerikos rinktinių. Prestižinėse varžybose dalyvauja nacionalinės Pietų Amerikos komandos, taip pat komandos iš Centrinės ir Šiaurės Amerikos. Atidarymo rungtynės vyko San Franciske. Varžėsi JAV ir Kolumbijos komandos.

„Copa America 2016“: JAV ir Kolumbijos rungtynių apžvalga

2016 m. „Copa America“atidarymo rungtynės prasidėjo intensyviu tempu. Komandos nuo pirmų minučių bandė aktyviai susikurti sau įvarčių įvarčius, tačiau per pirmąsias penkias minutes nei amerikiečių vartuose, nei Kolumbijos rinktinės baudos aikštelėje nebuvo pavojingų situacijų. 8-ąją minutę žaidimas buvo susprogdintas įvarčiu. Kolumbijos rinktinė iškovojo kampinį iš dešiniojo krašto. Puiki Edvino Cardonos tarnyba baudos aikštelėje rado savo adresatą. „AC Milan“ir Kolumbijos gynėjas Cristianas Zapata vienu spustelėjimu pasiuntė kamuolį į vartus. Kolumbija pirmavo 1: 0.

Po praleisto įvarčio amerikiečiai bandė ieškoti laimės prie kitų vartų, tačiau JAV rinktinės atakoms akivaizdžiai trūko atakų aštrumo. Visą pirmąjį kėlinį galima išskirti tik Clinto Dempsey smūgį iš baudos aikštelės pusės 36 min. Kamuolys praskriejo prie Kolumbijos rinktinės vartų stulpo.

Kėlinio pabaigoje kolumbiečiai vėl sugebėjo išsiskirti. Pirmiausia Pietų Amerikos futbolininkai numušė JAV komandos puolimo impulsą, o tada jiems buvo suteikta bauda. 41-ąją minutę nepraleido Kolumbijos kapitonas Jamesas Rodriguezas. Pertraukoje komandos išvyko su dviejų įvarčių Kolumbijos rinktinės pranašumu.

JAV rinktinė negalėjo aktyviai pradėti antrojo kėlinio. Pirmąsias penkiolika minučių iniciatyva užtikrintai priklausė kolumbiečiams. Tik 59-ąją minutę amerikiečiai gavo teisę į pirmąjį kampą, po kurio prie Ospinos vartų kilo pavojus. Clintas Dempsey smūgiavo galva, tačiau vartininkas kartu su Kolumbijos gynybiniu žaidėju sugebėjo sustabdyti kamuolį ties linija. 64-ąją minutę tas pats Dempsey pavojingai smūgiavo iš baudos smūgio, tačiau pirmasis kolumbiečių skaičius atmušė smūgį.

Paskutines penkiolika minučių susitikimai nebuvo vainikuoti tikslais. Daugiausiai šansų įmušti turėjo Kolumbijos rinktinės žaidėjai. 77-ąją minutę Carlosas Bacca nuėjo vienas prieš vieną su amerikiečių vartininku, tačiau kolumbiečio smūgis pataikė į skersinį.

Galutinis susitikimo rezultatas 2: 0 Kolumbijos rinktinės naudai leido Pietų Amerikos gyventojams pelnyti pirmuosius tris turnyro taškus ir laikinai pirmauti A grupės įskaitoje.