Kaip Rusija žaidė „EURO 2012“

Galutinė 2012 m. Europos futbolo čempionato dalis prasidėjo Varšuvoje birželio 8 d. Ir baigsis liepos 1 d. Kijeve. Tačiau Rusijos rinktinė iškrito iš turnyro birželio 16 d. Jos dalyvavimo šiame čempionate istorija prasidėjo nuo pat pirmos dienos, pirmieji rusai kartu su lenkais paskelbė išvykimą, spėję surengti tik tris varžybų grupės etapo susitikimus.

Mūsų komanda pradėjo savo pasirodymą „Euro 2012“Vroclave, kur beveik 41 tūkstantis žiūrovų asmeniškai dalyvavo žaidime su Čekijos komanda. Jie nenusivylė - tądien „Meisky“stadione buvo įmušti penki įvarčiai, keturis iš jų įmušė mūsiškiai. Įvarčius pelnė Alanas Dzagoevas (du kartus), Romanas Širokovas ir Romanas Pavlyuchenko. Rusai pirmojo kėlinio viduryje gavo gana patogų dviejų įvarčių pranašumą, tačiau netrukus po antrojo pradžios čekai (Vaclavas Pilaras) sumažino rezultato skirtumą. Mūsų komandos treneris Dickas Advocaatas 73-ąją žaidimo minutę puolėją Aleksandrą Kerzhakovą pakeitė savo kolege Pavlyuchenko. Po to šešios minutės iš pradžių Dzagojevas, o paskui Pavļučenko galutinai įformino Rusijos rinktinės pranašumą prieš Čekijos rinktinę rezultatu 4: 1.

Antrąsias rungtynes mūsų futbolininkai žaidė po keturių dienų Varšuvos nacionaliniame stadione, kur jų varžovas buvo namų komanda. Ir šiame žaidime Alanas Dzagoevas įmušė puikų įvartį po baudos smūgio, kurį atliko Rusijos rinktinės kapitonas Andrejus Arshavinas. Tai įvyko aštuonios minutės iki pirmosios susitikimo pusės pabaigos, o praėjus dvylikai minučių nuo antrojo pradžios Jakubas Blaschikowskis ne mažiau gražiai pasiuntė kamuolį į Viačeslavo Malafeevo vartus. 70-ąją minutę Advokatas vėl pakeitė Keržakovą Pavlyuchenko, tačiau, skirtingai nei ankstesniame žaidime, tai neatnešė rezultatų, kaip ir po 10 minučių Dzagoevo pakeitimas Maratu Izmailovu. Susitikimas baigėsi lygiosiomis 1: 1.

Trečiasis rusų žaidimas vyko tame pačiame stadione, kurį vėl užpildė beveik 56 tūkstančiai žiūrovų. Paskutinis mūsų komandos varžovas šiame čempionate buvo Graikijos rinktinė. Vienintelį įvartį šiame susitikime pelnė graikas Giorgos Karagounis, kai laikas, pridedamas prie pirmosios susitikimo pusės, jau bėgo. Šį kartą advokatas įprastą Keržakovo pakeitimą Pavliuchenko atliko daug anksčiau, per susitikimo pertrauką. Tačiau nei šis pakeitimas, nei kito puolėjo Pavelo Pogrebnyako pasirodymas vietoj vidurio puolėjo Deniso Glušakovo, nei pasirodymas aikštėje vietoj gynėjo Anyukovo, kitas puolėjo žaidėjas - Izmailovas - nekeitė rungtynių baigties. Rusai pralaimėjo 0: 1 ir iškrito iš turnyro, A grupėje užėmę trečią vietą.