Kaip Rusija žaidė EURO čempionate

Rusijos rinktinė Europos čempionate nepateisino sirgalių lūkesčių, savo pačių vilčių, o svarbiausia, kad jie žaidė daug mažiau nei buvo įmanoma. Kol ekspertai, komentatoriai ir sirgaliai diskutavo, kuris varžovas yra patogesnis rusams atkrintamosiose varžybose, nacionalinis futbolo būrys buvo eliminuotas grupės etapo etape.

Atrodė, kad Rusija užsitikrino savo kelią į ketvirtfinalį, geru stiliumi įveikusi Čekijos rinktinę rezultatu 4: 1 ir sužaidusi lygiosios su turnyro šeimininkais lenkais. Juk laukė rungtynės su graikais, kurių niekas rimtai nepaisė vienu tašku. Deja, Rusijos futbolininkai taip pat jų nevertino rimtai. Kad išeitų iš grupės, jiems pakako sužaisti lygiosiomis. Net pralaimėjimas lygiųjų atveju lygiagrečiose Čekijos ir Lenkijos rungtynėse atvedė Rusijos komandą į ketvirtfinalį.

Nei viena, nei kita neįvyko. Pirmajame kėlinyje mūsiškiai turėjo gerų progų išsiveržti į priekį, tačiau paskutiniame atakos etape tai nepasiteisino. Graikai gynė visą savo komandą ir gynė savo vartus. Bėda kilo pačią paskutinę pirmosios susitikimo pusės minutę. Rusijos rinktinės gynėjas Sergejus Ignaševičius nesėkmingai galva metė kamuolį varžovui, o graikų vidurio puolėjas Georgiosas Karagounis netrukdomai įsiveržė į baudos aikštelę ir smūgiavo į Viačeslavo Malafeevo vartus. Antrajame kėlinyje graikai atsigulė su kaulais savo vartų pakraštyje. Rusai, daugiausia bandantys prasiveržti pro centrą, nieko vertingo nesukūrė.

Kartais „Euro 2012“varžybose Rusijos rinktinė parodė patrauklų futbolą, tačiau lemiamiausiu momentu neparodė pagrindinio dalyko - savo kovinio charakterio. Visi kalba apie nesėkmę - vargšų naudai, nes yra tiesos - sėkmės stipriausiems. Tą vakarą graikai parodė tikrą sportinį pobūdį, norą mirti aikštėje ir buvo stipresni dvasia. Rusijos futbolo mokslų akademijos „akademikams“to padaryti nepavyko.

Dar kartą futbolas parodė, kad jo žaidžia ne žaidėjų perėjimo išlaidos, o ne atlyginimų sąrašai, kurie iš viso yra didesni Rusijos rinktinei nei grupės varžovams. Meistriškumas nėra niekas be charakterio. Daugumai pirmosios komandos žaidėjų dėl amžiaus tai buvo paskutinis pagrindinis turnyras. Dabar reikia suburti naują komandą.