Kaip Alžyras žaidė M. FIFA Pasaulio Taurėje

Patekimas į Brazilijos čempionato grupių etapą Alžyro futbolininkams jau tapo vertingu rezultatu. Todėl pagrindinė šios Afrikos komandos užduotis turnyre buvo parodyti padoraus kokybės futbolą.

Kaip Alžyras žaidė 2014 m. FIFA pasaulio taurėje

Pasaulio futbolo čempionate Brazilijoje Alžyro rinktinė pateko į N grupę. Afrikos varžovėmis buvo dvi Europos komandos - Rusija ir Belgija, taip pat Pietų Korėjos komanda.

Pirmas rungtynes alžyriečiai sužaidė grupės etape su Belgijos komanda. Pirmoji rungtynių pusė baigėsi minimaliu alžyriečių pranašumu (1 - 0). Tačiau Afrikos futbolininkai nesugebėjo išlaikyti pranašumo. Jie pralaimėjo belgams 1 - 2.

Antrose grupės etapo rungtynėse Alžyras parodė geriausią savo turnyro pasirodymą. Jau pirmajame kėlinyje trys neatsakyti įvarčiai trenkėsi į Pietų Korėjos žaidėjų vartus. Antroje susitikimo pusėje afrikiečiai pelnė dar vieną įvartį, praleisdami tik du. Susitikimo rezultatas buvo rezultatyvi Alžyro pergalė 4 - 2.

Norėdami patekti iš grupės į 2014 metų pasaulio taurės atkrintamąsias varžybas, Alžyro žaidėjai turėjo nepralaimėti Rusijos rinktinei. Afrikiečiai pasiekė šį rezultatą. Rezultatas 1: 1 Alžyrą iš antrosios H grupės vietos pateko į atkrintamąsias varžybas.

1/8 finale Alžyro žaidėjams teko žaisti su būsimais čempionato čempionais - Vokietijos komanda. 90 susitikimo minučių prabėgo vokiečių pranašumu, tačiau žiūrovai nematė įvarčių. Tik pratęsime Vokietija sugebėjo nustumti Alžyro rinktinę (2 - 1).

Alžyro futbolininkams patekti į atkrintamųjų varžybų etapą buvo tikras triumfas. Komanda pateko tarp 16 stipriausių turnyre. Alžyro žaidėjai buvo antra Afrikos komanda 2014 m. Pasaulio čempionate, kuriai pavyko taip toli (Nigerija buvo dar viena afrikietė atkrintamosiose varžybose). Daugelis pasaulio čempionato žiūrovų prisimins Alžyro futbolininkų atsidavimą ir norą laimėti.