Garsiausi Olimpiados čempionai

Senovės Graikijoje olimpinės žaidynės buvo laikomos svarbiausiu įvykiu, todėl nugalėtojai tapo tikraisiais savo piliečių stabais. Į juos žiūrėta kaip į didvyrius, apipilti pagyrimais ir pagyrimais, o jų statulos pastatytos pagrindinėse aikštėse. Nuo tų tolimų laikų mums nusileido garsiausių čempionų vardai.

Garsiausi olimpiados čempionai

Iš Rodo kilęs Leonidas dalyvavo keturiose olimpinėse žaidynėse iš eilės nuo 164 iki 152 m. Pr. Kr. Jis iškovojo 12 pergalių tokiuose renginiuose kaip paprastas bėgimas, dvigubo nuotolio bėgimas ir bėgimas visa kovine apranga.

Garsus stipruolis Milonas iš Krotono dalyvavo net septyniose olimpinėse žaidynėse. Šešiuose iš jų jis laimėjo ir tokia pavojinga forma kaip kova kumščiu. Ir tais laikais kovotojai ne tik nenaudojo apsauginių pirštinių, bet ir suvyniojo kumščius bei dilbius odos juostelėmis su metalinėmis plokštelėmis. Galima įsivaizduoti, kokią rimtą traumą kovotojas patyrė, jei nepataikė smūgio į galvą.

Milo jėga buvo legendinė. Teigiama, kad paauglystėje jis kiekvieną dieną pradėjo kelti blauzdą ir tęsė šį pratimą, stiprindamas raumenų jėgą, net kai veršiukas virto buliu. Sunku pasakyti, kokia tikėtina ši legenda. Kadangi graikai turėjo fizinių jėgų kultą, tokių mitų herojumi galėjo tapti tik tikrai galingas žmogus.

Na, o nuo XIX amžiaus pabaigos atgimimo olimpinėse žaidynėse atsirado naujų herojų, kurių vardai amžinai išliks sporto istorijoje. Pavyzdžiui, pirmasis pirmųjų mūsų laikų olimpinių žaidynių čempionas yra Amerikos lengvaatletis Jamesas Connolly. Jis iškovojo aukso medalį trišuolyje, gavęs neoficialų titulą „Pats pirmas“.

Tikrasis pirmųjų atgaivintų olimpinių žaidynių herojus buvo graikas Spiridonas Luisas, laimėjęs sunkiausią programos formą - maratoną. Jautrūs piliečiai jį apipylė nesuskaičiuojama pagarba ir apdovanojimais.

Garsus amerikiečių sportininkas Carlas Lewisas, fenomenalių natūralių sugebėjimų turintis sportininkas, 1984–1996 m. Laimėjo keturias olimpines žaidynes iš eilės ir įvairiose srityse: bėgime ir šuolyje į tolį.

Puikus Kubos sunkiasvoris boksininkas Teofilo Stevensonas tris kartus tapo olimpiniu čempionu. O tarp mūsų tautiečių yra garsių sportininkų, kurie ne kartą yra iškovoję aukso medalius olimpinėse žaidynėse, pavyzdžiui, gimnastas Nikolajus Andrianovas, plaukikas Vladimiras Salnikovas.