Pirmieji M. Olimpiados Rezultatai

XXX vasaros olimpinės žaidynės Londone prasidėjo liepos 25 d., O uždarymo ceremonija - rugpjūčio 12 d. Iš viso bus žaidžiami 302 medalių komplektai 39 sporto šakose iš 26 sporto šakų. Nuo pat olimpiados pradžios atkakli kova vyko tiek individualiame čempionate, tiek bendroje medalių įskaitoje.

Pirmieji 2012 m. Olimpiados rezultatai

Vasaros olimpinės žaidynės rengiamos kas ketverius metus. Londono olimpinės žaidynės tapo reprezentatyviausia pagal dalyvių skaičių: varžybose dalyvavo daugiau nei 10 500 sportininkų iš 205 pasaulio šalių. Rusijai atstovauja 436 olimpiečiai.

Tradiciškai daugelio olimpinių turnyrų Rusijai pradžia nėra labai gera. Londono olimpinės žaidynės patvirtina šį modelį, nes rugpjūčio 4 d. Rusai turėjo 3 aukso, 16 sidabro ir 9 bronzos medalius. Neoficialioje medalių įskaitoje Rusija vis dar užima 10 vietą. Dėl pirmos vietos kovoja sportininkai iš JAV ir Kinijos: amerikiečiai turi 26 aukso, 12 sidabro ir 15 bronzos medalių, Kinijos sportininkai turi 25 aukso, 16 sidabro ir 12 bronzos medalių. Trečioje vietoje yra Jungtinė Karalystė (14/7/8), antroje vietoje yra Pietų Korėja (9/3/5) ir Prancūzija (8/6/8).

Visus tris aukso medalius į rusų piggy banką atnešė dziudistai. Svoryje iki 60 kg aukščiausią pakylos laiptelį žengė Arsenas Galstyanas, svoryje iki 73 pergalę šventė Mansuras Isajevas. Kategorijoje iki 100 kg Tagiras Khaibulaevas tapo stipriausiu planetos dziudistu, gražiu metimu nugalėjęs labai stiprų Mongolijos sportininką Tuvshinbayarą Naidaną.

Olimpinėse žaidynėse jau pasiekti pirmieji rekordai. Pietų Korėjos lankininkas Im Dong Hyunas užėmė pirmąją vietą su precedento neturinčiu 699 taškų įvertinimu. Sidabras ir bronza atiteko komandos draugams. Amerikos plaukikas Michaelas Phelpsas iškovojo aukso medalį ir tapo pirmuoju sportininku šios sporto šakos istorijoje, kuris tris olimpines žaidynes iš eilės užkopė ant aukščiausio pakylos laiptelio. Iš viso jis turi 19 olimpinių apdovanojimų, pagal šį rodiklį jis aplenkė garsią sovietų sportininkę Larisą Latyniną. Pasaulio rekordą 400 metrų kompleksiniame plaukime užfiksavo jauna 16-metė kinė Ye Shiwen.

Moterų folijos varžybose visą podiumą užėmė italai. Kazachstano sportininkė Zulfiya Chinshanlo nugalėjo sunkiosios atletikos moterų svorio kategorijoje iki 53 kg, švarios kojos metu iškeldama 131 kg sveriančią štangą - tai naujas pasaulio rekordas. JAV krepšinio rinktinė pasiekė naują olimpinį rekordą, nugalėdama Nigeriją 156-73 ir per 46 bandymus įmušdama 29 tritaškius įvarčius.

Ne be dopingo skandalų - dėl teigiamų mėginių varžybas paliko Rusijos dviratininkė Viktorija Baranova. Taip pat neparodys garsus Maroko bėgikas Aminas Lalu ir Baltarusijos kūjo metikas Ivanas Tikhonas. Kai kurie Kinijos komandos sportininkai taip pat įtariami vartoję dopingą - kai kurie jų rezultatai atrodo labai fantastiški.

Londono olimpinės žaidynės įsibėgėjo, todėl nėra abejonių, kad olimpiečiai ne kartą džiugins sirgalius naujomis pergalėmis ir rekordais.