Berndas Rosemeieris

Šis vairuotojas automobilių lenktynėse praleido tik trejus metus, tačiau buvo tikras savo laiko herojus. Jis turėjo lenktyniauti Rudolpho Caracciola ir Tazio Nuvolari laikais, o tarp jų greičiausias buvo Berndas Rosenmeieris. Jį galima palyginti su Gillesu Villeneuve'u, tik turint daug pergalių ir čempionų titulą.

Berndas gimė 1909 m. Lingeni mieste, Prūsijoje. Jo tėvas buvo autoserviso savininkas, todėl nenuostabu, kad vaikinas buvo įsimylėjęs automobilius ir motociklus ir jau būdamas 16 metų gavo vairuotojo pažymėjimą. Tačiau iš pradžių Rosenmeieris pirmenybę teikė dviratėms transporto priemonėms. Nuo 1930 m. Jis pradėjo pasirodyti motociklų lenktynėse - pirmiausia žolių trasose, o po dvejų metų perėjo į asfalto trasas. Laimėjęs keletą pergalių gamykloje „Zundapp“, o paskui savo paties BMW, 1933 m. Jis tapo NSU gamyklos lenktynininku, o kitais metais perėjo į DKW. Ši įmonė buvo „Auto Union“koncerno dalis, kur jie atkreipė dėmesį į greitą ir sėkmingą lenktynininką.

1934 m. Spalio mėn. Rosemeyer buvo pakviestas išbandyti automobilį Niurburgringo Grand Prix. Nepaisant to, kad trūksta patirties vairuojant lenktyninius automobilius, jis sužavėjo lenktynių komandos vadovybę ir jam buvo pasiūlyta bandomoji sutartis 1935 m. Iš pradžių nepatyręs raitelis buvo laikomas atsargoje ir tik AVUS buvo leista startuoti. Rosemeyeris laimėjo keletą podiumų ir greitai tapo visaverčiu komandos pilotu - apie rezervą nebuvo nė kalbos. Paskutinės varžybos buvo „Masaryk Grand Prix“Brno mieste, pavadintos pirmojo Čekoslovakijos prezidento Tomášo Masaryko vardu. Lenktynėms vadovavo Vokietijos komandos draugas Achille'as Warke'as, tačiau jis pasitraukė dėl pavarų dėžės gedimo, dėl kurio Berndas iškovojo pirmąją pergalę „Grand prix“lenktynėse.

Be šio išskirtinio pasiekimo, savo likimą jis įdėjo į Brno - apdovanojimą nugalėtojui įteikė garsioji pilotė Ellie Beinhorn. Vaikinas ją pamilo iš pirmo žvilgsnio - jie pradėjo susitikinėti, o po pusmečio susituokė, tapdami viena garsiausių ir populiariausių porų Vokietijoje.

Laimėti lenktynes savo debiutiniame sezone buvo pasiekimas, neturintis analogų automobilių sporto istorijoje. Ir jau kitais metais Rosemeyer virto tikru automobiliu - iškovojęs keturias pergales ir du kartus finišavęs antras, jis išbandė Europos čempiono karūną - jau antraisiais dalyvavimo automobilių lenktynėse metais!

Jo pergalė Niurburgringe tapo legendine - siaubingame rūke Berndas važiavo 40 sekundžių greičiau nei varžovai Šiaurės kilpoje ir per keturias minutes laimėjo pranašumu prieš komandos draugą Hansą Stucką. Po to Rosemeierį pradėjo vadinti ne kas kitas, o Nebelmeisteris - rūko meistras.

Kitame sezone viskas klostėsi daug prasčiau - „Mercedes“sukūrė nenugalėtą W125, o Rudolphas Caraciolla susigrąžino titulą. Tačiau Berndas iškovojo keletą pergalių - „Eifel“, Niujorke ir sezono finale Doningtono parke.

Be „Grand prix“lenktynių, tiek Vokietijos koncernai „Mercedes“, tiek „Auto Union“varžėsi bandydami nustatyti greičio rekordą, kurį nacių šalies vadovybė labai palankiai įvertino. Rosemeieris čia varžėsi su Caracciolo, o 1937 m. Spalio 26 d. Jis tapo pirmuoju asmeniu, kuris greitkelyje kirto 400 km / val. Sausio pabaigoje abi komandos susirinko greitkelyje netoli Frankfurto, kad vėl bandytų sumušti rekordą. Sausio 28 dieną Caracciola pirmavo, pasiekdamas 432 km / h greitį. Berndas bandė atsakyti, tačiau važiuodamas po tiltu 440 km / h greičiu prarado kontrolę dėl vėjo gūsio. Jo automobilis buvo susprogdintas, o pats 28 metų vairuotojas akimirksniu žuvo.

Po Rosemeierio mirties Hitlerio propaganda pavertė jį nacių didvyriu, tačiau, nepaisant to, jis buvo tikra žvaigždė, kuri buvo žinoma ir mylima ne tik Europoje, bet ir Amerikoje. Patrauklus, turintis gerą humoro jausmą, jis tapo geriausiu galiniais ratais varomų automobilių vairavimo meistru, o automobilių sportas padarė daug žalos, kai Berndas tragiškai mirė.