Olimpiadoje - Dar Vienas Aukso Medalis Bobslėjoje

Paskutinę varžybų dieną bobslėjininkai galėjo iškovoti aukso medalį, užtikrindami, kad Rusijos komanda laimėjo medalių įskaitą.

Rusijos keturi nugalėtojai

Paskutinės olimpinės varžybų dienos kulminacija tapo ne tik Rusijos slidininkų, bet ir bobslėjininkų pergalė. Aleksandro Zubkovo ketvertas sugebėjo iškovoti dar vieną aukščiausio orumo medalį, kuris tapo tryliktuoju Rusijos rinktinės aukso medaliu. Komandinės bobslėjaus varžybos yra vienos sunkiausių, nes bet koks neteisingas sprendimas gali nulupti medalį. Juk pergalė šiame sporte vienu metu priklauso nuo keturių sportininkų.

Aleksandras Zubkovas jau du kartus paneigė prietarą, kad standartininkas negalės laimėti olimpinių žaidynių. Rusijos sportininkams pasisekė, kad jie dalyvavo gimtojoje bobslėjaus trasoje „Sanki“. Juk jie turėjo laiko tai paleisti. Po pirmo bandymo paaiškėjo, kad Zubkovas, Voevoda, Negodailo ir Trunenkovas atvyko laimėti į Sočį. Ne visi bandymai buvo sėkmingi Rusijos komandai. Taigi, antrojo nusileidimo metu sportininkai padarė keletą klaidų, tačiau tai neturėjo didelės įtakos galutinei rikiuotei.

Dėl aukso medalio kovojo dvi komandos - Latvijos ir Rusijos atstovai. Pertraukos po trečiojo bandymo buvo minimalios, todėl Rusijos bobslėjininkams buvo svarbu lenktynes užbaigti švariai ir be klaidų. Bendras maršruto įveikimo laikas buvo 3 minutės ir 40, 60 sekundžių. Latvių ketvertas Zubkovo komandai pralaimėjo tik 0, 09 sekundes. JAV komanda pakilo į trečią vietą.

Po dar vienos pergalingos pergalės paskutinę varžybų dieną Rusijos komanda sugebėjo pralenkti savo pačios medalių rekordą, užfiksuotą 1976 m. Remiantis visų olimpinių žaidynių dienų rezultatais, Rusijos komanda turi 33 medalius.