1932 M. Žiemos Olimpinės žaidynės Leik Plaside

1932 m. Žiemos olimpinės žaidynės vyko Jungtinėse Valstijose, Leik Plaside ir tapo pirmosiomis olimpinėmis žaidynėmis, kurios buvo surengtos Šiaurės Amerikoje. Jie įvyko pasaulinės finansų krizės metu, todėl pagal dalyvaujančių šalių ir sportininkų skaičių jie buvo pastebimai nusileidę ankstesniems.

1932 m. Žiemos olimpinės žaidynės Leik Plaside

Žiemos olimpinės žaidynės buvo pradėtos rengti 1924 m., Leik Plasido varžybos buvo trečios jų istorijoje. Pasaulinė finansų krizė paliko pastebimą įspūdį jų laikymuose, sportininkų ir dalyvaujančių šalių skaičius gerokai sumažėjo, palyginti su 1928 m. Žaidynėmis. Iš viso žaidynėse dalyvavo 252 sportininkai iš 17 šalių, 150 sportininkų atstovavo dviem šalims - JAV ir Kanadai.

Trečiojoje žiemos olimpiadoje buvo pristatytos tokios sporto šakos kaip bobslėjaus, greitojo čiuožimo, lygumų slidinėjimo, šiaurietiškų kombinuotų varžybų, šuolių su šuoliais, ledo ritulio ir dailiojo čiuožimo. Garbanojimas ir šunų rogių lenktynės buvo parodomos kaip parodomoji sporto šaka.

Šiose žaidynėse nebuvo Sovietų Sąjungos atstovų, jie pradėjo dalyvauti žiemos olimpinėse žaidynėse tik 1956 m. Pirmąją vietą komandinėje įskaitoje iškovojo JAV sportininkai su 6 aukso, 4 sidabro ir 2 bronzos medaliais. Antroji vieta atiteko olimpiečiams iš Norvegijos: 3 aukso, 4 sidabro ir 3 bronzos medaliai. Trečioji vieta atiteko švedams su vienu aukso ir dviem sidabro medaliais. Iš viso olimpinius medalius iškovojo dešimties šalių atstovai.

Ledo ritulio turnyre dalyvavo tik keturios komandos - JAV, Kanados, Vokietijos ir Lenkijos rinktinės. Pirmą kartą rungtynės vyko uždaroje ledo aikštelėje, Kanados komanda tapo olimpine čempione, antroji vieta atiteko sportininkams iš JAV, trečiąją iškovojo Vokietija.

Bobslėjaus trasoje amerikiečiai neturėjo lygių, jie paėmė visą auksą, vieną sidabrą ir vieną bronzą iš dviejų sužaistų medalių rinkinių. Greitojo čiuožimo metu vienodai įspūdingai pasirodė sportininkai iš Jungtinių Valstijų, pasiėmę auksą visose keturiose distancijose.

Lygumų slidinėjime pagrindinė kova dėl medalių klostėsi tarp švedų, suomių ir norvegų. Trumpose 15 kilometrų lenktynėse švedai pasiėmė auksą ir sidabrą, suomiai nuėjo prie bronzos. 50 km maratone slidininkai iš Suomijos iškovojo auksą ir sidabrą, o norvegai - bronzą. Galiausiai slidinėjimo Šiaurės varžybose visas podiumas atiteko sportininkams iš Norvegijos. Jie taip pat karaliavo šuoliuose su slidėmis, iškovoję visus tris medalius.

Vyrų čiuožimo dailiojo čiuožėjo auksą pelnė austras Karlas Schaefferis, tarp moterų - norvegė Sonya Henie. Poriniame čiuožime auksas atiteko André Brunet ir Pierre Brunet.