Kur Vyko 1968 M. Žiemos Olimpinės žaidynės

1968 m. Tarptautinis olimpinis komitetas vėl pavedė žaidynes surengti Prancūzijai. Šiais metais Grenoblis tapo tarptautinių žiemos sporto varžybų sostine.

Kur vyko 1968 m. Žiemos olimpinės žaidynės

Galutinis sprendimas, kad žaidynės vyks Grenoblyje, buvo priimtas Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) posėdyje 1964 m. Grenoblio konkurentai buvo Japonijos miestas Saporas, Norvegijos sostinė Oslas, ir Lake Placid, esantis JAV. Paskutiniame varžybų su Kanados miestu Kalgaryje turnyre nugalėjo Prancūzijos slidinėjimo kurortas.

Per 4 metus Grenoblyje buvo pastatytos kelios specialios žaidimų sporto patalpos, pavyzdžiui, Olimpinis stadionas. Kalnų slidinėjimo ir rogučių trasos jau egzistavo anksčiau, o tai leido sumažinti pasirengimo olimpiadai finansines išlaidas.

Žaidimuose dalyvavo tik 37 valstijos. Šios varžybos buvo debiutas Maroko komandai. Taip pat 1968 m. Olimpinės žaidynės buvo pirmosios, kuriose atskirai dalyvavo Vokietijos Demokratinės Respublikos ir Vokietijos Federacinės Respublikos komandos.

Pirmąją vietą neoficialioje medalių įskaitoje užėmė Norvegija, kuri atspindėjo aukštą šios komandos sportininkų pasirengimą žiemos sporte. Geriausia, kad save parodė Norvegijos slidininkai. Čiuožėjai ir biatlonininkai taip pat parsivežė kelis medalius.

Antroji, atsilikusi tik nuo vieno medalio, buvo Sovietų Sąjunga. SSRS nacionalinė ledo ritulio rinktinė gavo auksą. Sovietų čiuožėjai pasirodė puikiai. Pirmąją vietą užėmė Liudmilos Belousovos ir Olego Protopopovo pora, o antroji - Tatjana Zhuk ir Aleksandras Gorelik. Be to, vienas auksas atiteko sovietų sportininkui šuoliams su slidėmis, o tai buvo didelė SSRS sėkmė šioje disciplinoje.

Trečia buvo priimančiosios šalies Prancūzijos komanda. Beveik visus nacionalinės komandos medalius parsivežė slidininkai, kurių lygis Prancūzijoje yra tradiciškai aukštas. Jungtinių Valstijų komanda pasirodė gana vidutiniškai ir bendroje vietoje užėmė 9 vietą. Vienintelį aukso medalį šaliai parsivežė dailiojo čiuožimo pasirodymas Peggy Flamingas.