Kur Vyko 1960 M. Žiemos Olimpinės žaidynės

Žiemos olimpinės žaidynės yra tikras malonumas žiemos sporto mėgėjams. 1960 m. Sporto varžybos nebuvo išimtis, kurios nacionalinių komandų sirgaliams atnešė daug malonių minučių.

Kur vyko 1960 m. Žiemos olimpinės žaidynės

8-osios žiemos olimpinės žaidynės vyko JAV Squaw Valley, antrą kartą, kai Šiaurės Amerika rengė žiemos olimpines žaidynes. Šiose žaidynėse dalyvavo 665 sportininkai iš 30 šalių. Šios žiemos olimpiados ypatumas buvo tas, kad pirmą kartą žaidynės buvo surengtos taip aukštai kalnuose - Squaw slėnis yra 1889 metrų aukštyje virš jūros lygio.

1960 m. Žiemos olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija įvyko vasario 18 d. Ledo stadione, joje dalyvavo 15 000 žiūrovų. Įdomu tai, kad atidarymo programą asmeniškai parengė Waltas Disney'as.

Pagal olimpiados rezultatus pirmąją vietą komandinėje įskaitoje užėmė sportininkai iš SSRS, kurie iškovojo 7 aukso, 5 sidabro ir 9 bronzos medalius. Antroji vieta atiteko vieningai Vokietijos komandai, kurioje dalyvavo sportininkai iš Vokietijos Federacinės Respublikos, Vokietijos Demokratinės Respublikos ir Vakarų Berlyno - jie iškovojo 4 aukso, 3 sidabro ir 1 bronzos medalius. JAV komanda užėmė trečiąją vietą - 3 aukso, 4 sidabro ir 3 bronzos medalius.

1960 m. Žaidynėse biatlonas pirmą kartą buvo įtrauktas į varžybų programą, kuri vėliau tapo viena įspūdingiausių žiemos olimpinių žaidynių sporto šakų. Pirmąjį olimpinį aukso medalį iškovojo švedas Klasas Lestanderis, sidabrą pasiėmė suomis Antti Tyrväinen, bronzą - sovietų olimpietis Aleksandras Privalovas.

Sovietų sportininkai čiuoždami turėjo labai didelį pranašumą - pasiėmė šešis aukso medalius iš aštuonių, tris sidabro ir tris bronzos medalius. Lygumų slidinėjimas buvo nesėkmingas, į SSRS turtą pateko tik vienas aukščiausio lygio apdovanojimas (Marija Gusakova, 10 km), du sidabro ir keturi bronzos medaliai. Šioje disciplinoje pagrindinę apdovanojimų dalį žaidė švedai, suomiai ir norvegai.

Sovietų nacionalinės ledo ritulio rinktinės, kuri užėmė tik trečią vietą, pasirodymas taip pat buvo laikomas nesėkme. Pirmąją vietą iškovojo JAV komanda, antrąją - Kanada. Sovietų ledo būrys nusileido amerikiečiams rezultatu 2: 3, o kanadiečiai patyrė didžiausią pralaimėjimą - 5: 8.

Dailiajame čiuožime tuo metu dominavo amerikiečiai. Kaip ir praėjusioje olimpiadoje, čiuožėjai iš JAV iškovojo du aukso medalius, vienas atiteko kanadiečiams. Sovietų čiuožėjų nebuvo tarp prizininkų, jų geriausia valanda dar laukė.

Šuoliuose su slidėmis nebuvo lygių VDR atletui Helmutui Recknageliui. Antroji vieta atiteko Suomijai, trečioji - Austrijai.

SSRS uždarius aštuntąsias žiemos olimpines žaidynes, buvo išleista pašto ženklų serija, skirta „Squaw Valley“žaidynėms.