Kaip Baigėsi Vimbldonas

Vimbldonas yra seniausias ir prestižiškiausias iš keturių „Grand Slam“turnyrų. 2012 metais varžybos vyko nuo birželio 25 iki liepos 8 dienos, jos buvo 126 iš eilės. Laimėti Vimbldono žaidynes yra labai svarbu sportininkams, tai yra svarbiausias teniso turnyras pasaulyje, o nugalėtojai iškart tampa pasaulio teniso superžvaigždėmis.

Kaip baigėsi Vimbldonas

Vyrų vienetų finalą pasiekė šveicaras Rogeris Federeris ir anglas Andy Murray. Karčioje kovoje su rezultatu 4-6, 7-5, 6-3, 6-4 laimėjo Rogeris Federeris. Jam ši pergalė buvo 17-a „Grand Slam“turnyruose ir 7-a Vimbldono turnyre - dėl to jis tapo pirmąja pasaulio rakete, išstūmęs Novaką Džokovičių iš garbės vietos. Murray pirmą kartą karjeroje pateko į Vimbldono finalą ir buvo pirmasis britas per 76 turnyro metus.

Moterų vienetų finalas Vimbldone nenustebino gerbėjų ir sporto analitikų. Grojo amerikietė Sirena Williams ir lenkė Agnieszka Radwanska. Agnieszkai nepatogus amerikietės pranašumas ir „vyriškas“žaidimo stilius nepaliko jai beveik jokių šansų. Dėl to Sirena Williams penktą kartą laimėjo Vimbldono turnyrą rezultatu 6-1, 5-7, 6-2 ir iš viso surinko keturiolika „Grand Slam“vienetų pergalių. Agnieszka Radvanska praleido progą tapti pirmąja pasaulio rakete.

Vyrų dvejetų varžybose danas Fredericas Nielsenas ir didysis britas Jonathanas Murray 4–6, 6–4, 7–65, 6–75, 6–3 įveikė Horia Tekau ir Robertą Lindstedtą (Rumunija ir Švedija). Tai yra pirmoji „Grand Slam“sėkmė abiem nugalėtojams, o Jonathanas Murray tapo pirmuoju britu, laimėjusiu Vimbldoną dvejetų varžybose nuo 1936 m. Rumunui ir švedui pralaimėjimas tapo trečiuoju iš eilės Vimbldono turnyro finale.

Seserys Sirena ir Venus Williams moterų dvejetų varžybose rezultatu 7-5 įveikė čekes moteris Lucia Hradetskaya ir Andrea Glavachkova. 6–4. Tai jau penktasis jų laimėtas Amerikos Vimbldono klubas, iš viso surinkęs 13 „Grand Slam“titulų.

Mišriems dviviečiams 2012 m. Vimbldono turnyras baigėsi amerikiečių Mike'o Briano ir Lisa Raymondo pergale. Rezultatu 6-3, 5-7, 6-4 jie įveikė tarptautinę rusės Elenos Vesinos ir indėno Leandre Paeso sąjungą. Mike'ui Brianui ši pergalė buvo trečioji „Grand Slam“turnyre, o Lisa Raymond - penkta per savo karjerą.