MFM-2015 Ledo Ritulys: Kaip Baigėsi Pusfinalis Rusija - Švedija

Sausio 5-osios naktį, Maskvos laiku, Rusijos jaunimo ledo ritulio rinktinė žaidė pusfinalio varžybas pasaulio čempionate, skirtame žaidėjams iki 20 metų. Rusų varžovės pusfinalyje buvo Švedijos rinktinė.

MFM-2015 ledo ritulys: kaip baigėsi pusfinalis Rusija - Švedija

Paskutiniuose dviejuose pasaulio ledo ritulio pirmenybėse Rusijos rinktinė pusfinalyje susitiko su Švedijos komanda. Abu kartus rusai įžeidžiančiai nusileido minimalių balų skandinavų ledo ritulininkams. 2015 metais Rusijos rinktinei MFM pusfinalyje vėl priešinosi Švedijos ledo ritulininkai.

Pirmasis rungtynių laikotarpis nebuvo gausus įmuštų įvarčių, tačiau, nepaisant to, kad po pirmųjų dvidešimties žaidimo minučių švieslentė degė nuliais, Toronto arenos sirgaliai nenuobodžiavo. Pirmuoju periodu žaidimas buvo panašesnis į taktinį žaidimą. Ledo ritulio žaidėjai bandė kovoti dėl ritulio kiekvienoje svetainės dalyje, tačiau tai neigiamai neatsispindėjo taškų šansų sukūrime. Vieną pirmųjų progų įmušti rusai praleido. 7-ąją minutę Bryncevo metimas sujudino švedų vartų virpstą. Skandinavijos ledo ritulininkai atsakė keliomis pavojingomis atakomis. Rusams buvo ypač sunku išlaikyti gynybą žaidžiant mažumoje. Tačiau Shesterkinas išlaikė Rusijos rinktinės vartus nuo praleisto ritulio.

Antruoju laikotarpiu per pirmąsias dešimt minučių švedai bandė laimėti iniciatyvą. Valerijaus Bragino auklėtiniai atsilaikė, o tada 32-ąją minutę Aleksandras Šarovas užbaigė puikią Rusijos ledo ritulininkų kontrataką metimu į viršutinį švedų vartų kampą. Rusai kelis įrankius įveikė visą teritoriją ir atvedė Aleksandrą į skerdimo vietą. Rusijos rinktinė pirmavo 1: 0. Po to mūsų ledo ritulininkai įgijo skaitinį pranašumą. Jau 33 minutę galingas smūgis iš mėlynosios Ziyato Paigino linijos privertė švedų vartininką pasiduoti antrą kartą. Šis įvartis buvo pirmasis švedams mažumos žaidime. Po antros praleistos ritės skandinavai visiškai praleido žaidimo gijas, o tai paskatino naujas pavojingas rusų atakas. Antrojo laikotarpio pabaigoje ritulys vėl peržengė Švedijos vartų liniją. Tačiau įvartis nebuvo užfiksuotas, nes palietus mūsų ledo ritulininko pačiūžas ritulys peržengė puoselėjamą liniją. Iškart po to Leshchenko turėjo dar vieną gerą akimirką. Puolėjas iššoko į pasimatymą su švedų vartininku ir taikliškai įmetė jį į viršutinį viršutinį kampą. Tačiau Sederstromas nukreipė ritulį petimi. Antrasis laikotarpis baigėsi reikšmingu Rusijos rinktinės žaidimo pranašumu, kuris buvo užfiksuotas Toronto arenos švieslentėje - mūsiškiai laimėjo 2: 0.

Trečiasis laikotarpis prasidėjo Aleksandro Šarovo pasirinkimu. Švedų gynėjas dvejojo už savo vartų, o tai leido Maminui iškelti mus į priekį. Aleksandras taikliu metimu pataikė į švedų vartų viršutinį kampą. Rusijos rinktinės pranašumas išaugo iki trijų įvarčių (3: 0). Įvartis buvo įmuštas 42-ąją minutę. Po to Rusijos rinktinė pradėjo žaisti pagal rezultatą. Švedai turėjo tam tikrą teritorinę persvarą, tačiau rusai vykdė pavojingas kontratakas. Kelis kartus Rusijos ledo ritulininkai turėjo progų įmušti įvartį po vieno prieš vieną su Švedijos rinktinės vartininku.

Aštuonias su puse minutės iki trečiojo kėlinio pabaigos skandinavai sugebėjo sužaisti vieną įvartį. Valmarkas susivijo ant niko ir iš nepatogios rankos pasiuntė ritulį į „Shesterkin“vartus (3: 1). Po praleisto įvarčio rusai turėjo tikėtis nervingos pabaigos, tačiau jau 53-ąją minutę Maminas finišu pasiuntė ketvirtą ritulį į švedų vartus, atstatydamas Rusijos rinktinės pranašumą iki trijų įvarčių. Nuo tos akimirkos pergalingas pasitikėjimas buvo jaučiamas Rusijos ledo ritulininkų žaidime. Nepaisant to, kad švedai bandė pulti didelėmis pajėgomis, daugiau įvarčių prieš Shesterkiną nebuvo. Likus keturioms minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos, skandinavai pakeitė vartininką lauko žaidėju, tačiau tai nepakeitė skaičių švieslentėje. Tiesa, likus dvidešimčiai sekundžių iki rungtynių pabaigos švedai įmušė ritulį, tačiau teisėjas neįrašė įvarčio, nes prieš vartus buvo mūsų vartininko ataka.

Galutinis susitikimo rezultatas yra 4: 1 Rusijos rinktinės naudai. Dabar Valerijaus Bragino auklėtiniai 2015 metų MFM finale laukia varžovo, kuris taps Kanados - Slovakijos poros nugalėtoju. Lemiamos turnyro rungtynės vyks sausio 6 d., 4:00 val. Maskvos laiku.