M. FIFA Pasaulio Taurės Pusfinalis: Brazilija - Vokietija

Liepos 8 dieną Brazilijos mieste Belo Horizonte įvyko pirmosios pusfinalio rungtynės tarp Brazilijos ir Vokietijos komandų. Visas futbolo pasaulis laukė šios akistatos tikėdamasis, kad žaidėjai parodys puikų futbolą. Galutinis rezultatas pranoko visus net drąsiausius lūkesčius.

2014 m. FIFA pasaulio taurės pusfinalis: Brazilija - Vokietija

Žaidimas prasidėjo dideliu tempu. Brazilai nuo pirmų minučių ėmė kamuolį ir bandė grasinti varžovų vartams. Tačiau po dešimtosios susitikimo minutės „Mineirao“stadiono aikštelėje pradėjo vykti įvykiai, apie kuriuos net blogiausiuose sapnuose Brazilijos rinktinės sirgaliai negalėjo svajoti.

11-ąją rungtynių minutę, po kampinio smūgio, su visišku Pietų Amerikos rinktinės gynėjų pritarimu, Thomas Mulleris atidaro rezultatą mače. Vokietija pirmavo 1 - 0. Šis įvartis sukrėtė visą stadioną.

23-ąją minutę Miroslavas Klose užfiksuoja vieno žaidėjo įmuštų įvarčių rekordą turnyruose pasaulio čempionatuose. Klose įmuša 16-ą įvartį pasaulio planetos pirmenybėse ir taip aplenkė brazilą Ronaldo. Vokietija pirmavo 2 - 0. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo tik Brazilijos košmaro pradžia.

Vokiečiai ir toliau agresyviai puolė, o penkiakoviai atrodė prislėgti. Rezultatas buvo „Kroos“kamuolys jau 24-ąją minutę. 3 - 0 - tai jau buvo pralaimėjimas 24-ąją rungtynių minutę. Mažai kas galėjo įsivaizduoti tokią įvykių raidą. Vokietija sutriuškino visas Brazilijos gynybas.

26-ąją minutę Kroosas padaro dvitaškį. 4 - 0 Vokietijos naudai. Vokiečiai jau pradėjo tyčiotis iš čempionato šeimininkų, savo perdavimais nuplėšdami visą Brazilijos gynybą baudos aikštelėje. Bet tai nebuvo visi vokiško automobilio tikslai pirmame kėlinyje.

29-ąją minutę Khedira siunčia penktą įvartį į pasaulio taurės šeimininkų komandos vartus. Po pusvalandžio žaidimo rezultatas buvo 5 - 0 Vokietijos naudai.

Brazilai dar niekada negalėjo atsigauti po tokio sukrėtimo. Pirmasis kėlinys baigėsi visišku „Scollari“kaltinimų nesėkme.

Antrajame kėlinyje brazilai išėjo tarsi į kitą komandą. Nuo pirmųjų antrojo kėlinio minučių pietų amerikiečiai puolė pulti. Prie „Neuer“vartų buvo keli pavojingi momentai. Turėjo įmušti Oskaras ir Paulinho, tačiau vokiečių vartininkas išgelbėjo savo komandą.

Po brazilų antpuolio pirmosiomis antrojo kėlinio minutėmis žaidimas kiek nurimo. Vokiečiai nustojo leisti Brazilijos žaidėjams sukurti taškus. Europiečiai aštuntą įmuštą įvartį atvėsino Pietų Amerikos gyventojų užsidegimą. Pavaduojantis Schürrle 69-ąją minutę užbaigia elegantiškiausią vokiečių derinį. 6 - 0 prieš Vokietiją.

Po dešimties minučių (79-ąją minutę) Schürrle'as padaro dvigubą varžovą. Po nuostabaus perdavimo iš viršaus vokietis pirmiausia palietė kamuolį, o antruoju galingu smūgiu iš brazilo baudos aikštelės jis pasiuntė kamuolį į artimąjį devynetą. Sportinis sviedinys pataikė į skersinį ir septintą kartą kirto Cezario vartų liniją.

Didžiulės nesėkmės Brazilijos gynyboje įvyko todėl, kad visi Pietų Amerikos žaidėjai troško bent kartą pasižymėti. Verta pasakyti, kad jiems tai pavyko pačioje rungtynių pabaigoje. Tačiau iš pradžių, 89-ąją minutę, dar viena nesėkmė Brazilijos gynyboje privertė tai, kad Ozilas vienas prieš vieną su vartininku Cesaru. Tačiau vokiečio smūgis priartėjo prie posto. Brazilai įmušė įvartį kitoje atakoje. Oskaras baudos aikštelėje susitvarkė su vokiečių gynėju ir vartininku. Tai įvyko 90-ąją susitikimo minutę.

Galutinis rezultatas 7 - 1 Vokietijos naudai nukreipia europiečius į pasaulio taurės finalą, o brazilai turės tenkintis rungtynėmis dėl trečiosios vietos.

Vokietijos komanda žaidė nuostabų futbolą. Pernelyg didelis akademiškumas ankstesnėse rungtynėse pusfinalio susitikime virto siaubinga griaunamąja puolimo jėga. Šis žaidimas amžinai pateks į pasaulio čempionatų istoriją kaip edukacinė priemonė išskirtiniam futbolui. Brazilijos žaidėjų pasirodymas 2014 m. Pasaulio futbolo čempionato pusfinalio rungtynėse gali būti vertinamas kaip aiškus pavyzdys, kaip negalima žaisti futbolo.