M. FIFA Pasaulio Taurės Pusfinalis: Nyderlandai - Argentina

Liepos 9 d., Brazilijos mieste San Paule, vyko antrosios pusfinalio varžybos tarp Nyderlandų ir Argentinos rinktinių. 60 000 stadiono žiūrovų stebėjo labai nervingas rungtynes.

2014 m. FIFA pasaulio taurės pusfinalis: Nyderlandai - Argentina

Antrame pusfinalyje žiūrovai pamatė salės futbolą. Pirmasis kėlinys prasidėjo lėtai, tokiu tempu komandos žaidė visas rungtynes. Pagrindine susitikimo savybe galima pavadinti kovą dėl kamuolio kiekvienoje aikštės vietoje. Komandos sukūrė žaidėjų tankį iš centro ir užpakalinių linijų, o tai lėmė labai nuobodų abiejų komandų puolančių žvaigždžių puolimo žaidimą. Argentinos kapitonas Lionelis Messi dar kartą parodė, kad negali padėti rinktinei rimtose ir reikšmingose rungtynėse. Pietų Amerikos puolėją iš žaidimo tiesiog išjungė Bruno Martinas Indy. Olandas visą pirmąjį kėlinį asmeniškai rūpinosi argentiniečiu. Savo pasirodymu neblizgėjo ir Nyderlandų rinktinės lyderiai van Persie bei Robbenas. Galime sakyti, kad komandos turėjo minimalų priėjimą prie varžovų baudos aikštelės, baigdamos pavojingu smūgiu. Abiejų komandų atakoms trūko aštrumo.

Pirmasis kėlinys baigėsi neįdomiu, bet nervingu lygiosiu be įvarčių. Argentiniečiai šiek tiek troško bandyti pulti.

Antroje susitikimo pusėje olandai patys perėmė teritorinę iniciatyvą. Kamuolys buvo didesnis ir geriau surengtas van Gaalio užtaisų. Tačiau tai nedavė vaisių. Arjenas Robbenas vis dar buvo nematomas, van Persie nepasisekė, o Sneijderis negalėjo sugalvoti nieko kūrybingo olandų puolime. Argentinos kontratakos - nebeįmanoma. Pietų Amerikos futbolininkai yra pastebimai fiziškai priklausomi (dėl to europiečiai tapo pranašesni). Messi ir kompanijai visiškai nepasisekė. Buvo jausmas, kad Argentina be Lionelio paprasčiausiai nemoka valdyti kamuolio priekinėje linijoje.

90 minučių susitikimas baigėsi nuliais ant švieslentės, o tai sukėlė pratęsimą. Per pirmąjį pratęsimą olandai turėjo visišką teritorinę persvarą, tačiau pavojingų momentų nebuvo. Antrasis papildomas kėlinys taip pat nedžiugino sirgalių įvarčiais. Tiesa, jau pačioje pabaigoje Palacio galėjo įmušti kamuolį į Nyderlandų vartus, tačiau argentinietis negalėjo realizuoti pavojingo išėjimo į „Silissen“vartus.

Žaidėjai žaidė 120 minučių be įvarčių, todėl sportinio futbolo loterijoje buvo nuspręsta kelialapio į finalą likimas - baudinių serija. Europiečiai pralaimėjo 2 - 4. Pirmiausia pataikė olandai. Iš keturių pataikymų tik du kartus pavyko išsiųsti kamuolį į vartus, o du kartus išgelbėjo Argentina Romero. Pietų Amerikos futbolininkai buvo kur kas tikslesni. Visi keturi kamuoliai pataikė į taikinį.

Galutinė pergalė baudinių serijoje atvedė Argentiną į pasaulio taurės finalą. Dabar žiūrovai galės pamatyti Vokietijos ir Argentinos mūšio (1990 m. Pasaulio futbolo čempionato finalas Italijoje) pakartojimą pasaulio futbolo čempionato finale Brazilijoje. Nyderlandų žaidėjai bus patenkinti trečios vietos rungtynėmis, kuriose europiečiai susitiks su Brazilija.