M. FIFA Pasaulio Taurės Aštuntfinalis: Nyderlandai - Meksika

Birželio 29 dieną Fortalezos mieste vyko trečiosios futbolo pasaulio taurės aštuntfinalio varžybos Brazilijoje. Susitiko Nyderlandų ir Meksikos rinktinės.

Niderlandija - Meksika_

Olandijos ir Meksikos kova sirgaliams suteikė skirtingų emocijų. Galima laikyti, kad varžovų žaidimas buvo viena dramatiškiausių pasaulio futbolo čempionato rungtynių.

Susitikimas prasidėjo dideliu greičiu. Be to, meksikiečiai pranoko savo varžovą. Verta pasakyti, kad CONCACAF zonos atstovai atrodė geriau beveik visais pagrindiniais futbolo aspektais. Olandai, kaip taisyklė, naudojo ilgus perdavimus į priekinę liniją, o tai nieko neprivedė.

Pirmasis kėlinys pasirodė šykštus ir susidūrė su pavojingomis įvarčių galimybėmis, nors jis ir vyko Meksikos dominavimo ženklu.

Antroji susitikimo pusė prasidėjo meksikiečių pranašumu. Palyginti su pirmąja susitikimo puse, skirtumas tik tas, kad žiūrovai matė įmuštus įvarčius. Jau pačioje antrojo kėlinio pradžioje, 48-ąją minutę, meksikiečiai padarė tai, kas atrodė nebe sensacija, o modeliu. Giovani dos Santosas spyrė iš baudos aikštelės ribų ir pasiuntė kamuolį į olandų vartų tinklą. Meksika išsiveržė į priekį rezultatu 1 - 0. Jis buvo gerai nusipelnęs. Olandijos žaidėjai nebedemonstravo to putojančio įvarčio futbolo, kurį Olandijos sirgaliai galėjo stebėti grupės rungtynėse. Jau pirmosiose atkrintamųjų varžybų etapo varžybose Van Gaalo komandai priešinosi labai organizuota komanda.

Įmušus įvartį Meksika suteikė iniciatyvą europiečiams. Olandai turėjo dvi nuostabias įvarčių progas, tačiau Meksikos vartininkas Ochoa buvo nepalyginamas. Susitikimas jau artėjo į pabaigą. Liko žaisti šiek tiek daugiau nei penkias minutes, įskaitant sutrumpintą laiką. Tačiau Meksika negalėjo išlaikyti pranašumo. Vis dėlto olandų antpuolis davė rezultatų.

88-ąją minutę po kampinio smūgio kamuolys atšoko Sneijderiui, kuris smūgiavo galingą smūgį tiesiai į meksikiečių vartų kampą. Paskutinėmis minutėmis europiečiai išlygina rezultatą - 1 -1.

Atsisakymas įvyko per kelias minutes - 94-ąją susitikimo minutę teisėjas paskyrė bausmę meksikiečiams. Claes-Janas Huntelaeris priėjo prie kamuolio ir pelnė pergalingą įvartį.

Olandija nelaimėjo, ją privertė paskutinėmis susitikimo minutėmis. Dabar olandai laukia savo varžovo ketvirtfinalyje, kuris taps Kosta Rikos - Graikijos poros nugalėtoju. Meksikiečiai labai gailisi. Tai buvo nuostabi komanda, kurią buvo malonu stebėti. Centrinės Amerikos atstovai lydėjo čiliečius - šios komandos vyksta namo.