Kokią Vietą Rusija Užėmė Olimpinių žaidynių Londone Medalių įskaitoje

Londono XXX vasaros olimpinių žaidynių žaidynės baigėsi 2012 m. Rugpjūčio 12 d., O tą pačią dieną buvo ištraukti paskutiniai sporto forumo apdovanojimų rinkiniai. Neoficialios medalių įskaitos finalinėje lentelėje Rusija pasirodė šiek tiek žemesnė, nei sirgaliai tikėjosi ir sporto ekspertai tikėjosi.

Kokią vietą Rusija užėmė Londono olimpinių žaidynių medalių įskaitoje

Prieš prasidedant žaidynėms, ekspertai tikėjo, kad Rusijos olimpiečiai, jei jie nekonkuruos su neginčijamais favoritais - amerikiečiais ir kinais, užims jų vietą iškart po jų. Tačiau taip neatsitiko - Rusija ilgai užtruko, kol išsikapstė iš pirmosios medalių įskaitos lyderių dešimtuko, ir galutinėje lentelėje užėmė ketvirtąją liniją. Bendras mūsų sportininkų (83) iškovotų apdovanojimų skaičius yra 10 kartų didesnis nei rezultatas, parodytas ankstesnėse olimpinėse žaidynėse Pekine. Tai yra trečiasis Londono žaidynių rekordas, tik šeši vienetai atsilieka nuo Kinijos sportininkų surinktos kolekcijos. Tačiau medalių įskaitoje prioritetas teikiamas apdovanojimų kokybei, o Didžiosios Britanijos olimpinė rinktinė turi daugiau auksinių pirmųjų vietų nei rusai - 29 prieš 24.

Dažniausiai mūsų sportininkai lipo ant prizininkų pakylos - skirtingose šios sporto šakos varžybose jie laimėjo 18 apdovanojimų, iš kurių 8 buvo auksiniai. Antrą daugiausiai medalių įnešė gimnastės (8 medaliai), nors aukščiausią apdovanojimą sugebėjo pasiekti tik Aliya Mustafina. Bet dziudokai iš 5 medalių turėjo tris aukščiausio lygio standartus - pirmąsias aštuonias žaidynių dienas Rusijai auksą atnešė tik šios sporto šakos olimpiečiai. Ir vaisingiausia už apdovanojimus mūsų tautiečiams buvo priešpaskutinė, 15-oji forumo diena. Rugpjūčio 11 d. Jie pasiekė Londono olimpinių žaidynių apdovanojimų skaičiaus rekordą, iškovodami 6 aukso, 4 sidabro ir 5 bronzos medalius.

Rusijos olimpinėje komandoje buvo tik 436 sportininkės, tarp kurių moterys turėjo nedidelį pranašumą - 228, palyginti su 208. Medalių indėlis į galutinį šalies rinktinės rezultatą buvo paskirstytas maždaug taip pat - „silpnosios lyties“. laimėjo dar 6 apdovanojimus (44 prieš 38), nors rezultatas yra lygus aukso medaliams (po 12).

Amerikiečiai laimėjo 2012 metų olimpinių žaidynių medalių lentelę - JAV komanda turi tik 104 apdovanojimus, iš kurių 46 turi aukščiausią standartą. Kinijos rinktinės sportininkai užėmė 88 vietas ant pakylos ir 38 kartus tai buvo aukščiausias jo žingsnis. Britai iškovojo 29 aukso medalius, o bendras jų surinktas apdovanojimų skaičius yra 65.