Pirmosios Olimpinės Savaitės Sočyje Rezultatai

Pirmoji olimpinė savaitė Sočyje buvo turininga. Pagal medalių įskaitos rezultatus Rusijos rinktinė užima tik 8 vietą.

Olimpiniai medaliai

Iš viso Rusijos sportininkai iškovojo 12 medalių, iš kurių tik 2 buvo aukščiausio orumo. Abu aukso medaliai iškovoti dailiajame čiuožime: rusai laimėjo komandines varžybas ir sporto poras, kur auksą gavo Maximas Trankovas ir Tatjana Volosozhar.

Rusijos rinktinė iškovojo tiek pat sidabro ir bronzos medalių - 5. Sidabras buvo suteiktas Ksenijai Stolbovai ir Fedorui Klimovui porinio dailiojo čiuožimo rungtyje. Kamanos sporto šakose Albertas Demchenko du kartus užėmė sidabro pakylą (individualiame čempionate ir komandinėje estafetėje). Biatlono bėgimo varžybose sidabro medalį iškovojo Olga Villukhina. Rusijos rinktinei Olga Fatkulina parvežė dar vieną sidabro medalį, čiuoždama įveikusi 500 metrų atstumą.

Olga Graf iškovojo savo pirmąjį bronzos olimpinį medalį greitojo čiuožimo rungtyje, 3000 metrų. Rusijai netikėtų bronzos medaliai, gauti greitojo čiuožėjo Viktoro Ano ir laisvuoju stiliumi - Aleksandras Smišlajevas. Paskutinę pirmosios olimpinės savaitės dieną mane nudžiugino Elena Nikitina, kuri skelete iškovojo bronzos medalį. O dieną prieš savo gimtadienį biatlonininkas Jevgenijus Garanichevas po individualių lenktynių lipo ant bronzos pakylos.

Pirmaujančią vietą medalių įskaitoje vis dar užima Vokietijos rinktinė, kurios sportininkai jau gavo 10 olimpinių medalių, iš kurių 7 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos. Antrąją vietą užėmė Šveicarijos rinktinė, iškovojusi 7 apdovanojimus, iš kurių 5 buvo aukščiausio orumo. Kanados komanda uždaro pirmąjį trejetuką su 11 medalių, iš kurių tik 4 yra auksiniai.

Rusija taip pat nusileidžia tokioms šalims kaip Norvegija, JAV, Nyderlandai ir Baltarusija. Verta paminėti, kad skirtumas tarp šių komandų nėra labai didelis, o Rusijos komanda turi visas galimybes pagerinti savo pozicijas medalių įskaitoje. Tam Rusijos sportininkai turi gauti aukščiausio orumo medalius.