Aleksandras Tretjakovas Paėmė Olimpinį Auksą Skeletu

Geriausiu skeleto sportininku tapo Aleksandras Tretjakovas, taigi jis Rusijos komandą komandinėse varžybose atvedė į trečią vietą.

Skelete geriausias Aleksandras Tretjakovas

Šeštadienis (2014 m. Vasario 15 d.) Buvo didelė diena Rusijos gerbėjams. Šią dieną Rusijos rinktinė dienos pabaigoje sugebėjo medalių įskaitoje iškart pakilti į trečią vietą po septintos. Šį įvykį daugiausia padėjo vėlai vakare gautas aukso medalis vyrų skelete. Sanki kamieno ir bobslėjaus trasoje trys Rusijos sportininkai iš karto kovojo dėl olimpinių medalių: Aleksandras Tretjakovas, Sergejus Chudinovas ir Nikita Tregubovas.

Pagrindinė kova dėl pirmos vietos klostėsi tarp latvio ir ruso. Jau pirmosios varžybų dienos pabaigoje Rusijos atstovas laimėjo beveik sekundę, pasiekdamas trasos rekordą. Nesėkmė įvyko tik per trečiąsias varžybas, kai Tretjakovas padarė nedidelę klaidą ir leido Latvijos sportininkui Martinui Dukurui praeiti į priekį. Tačiau pagal keturių lenktynių rezultatus Aleksandras Tretjakovas parodė geriausią laiką - 3 minutes 44, 29 sekundes, taip užsitikrindamas aukso podiumą olimpinėse žaidynėse.

Verta paminėti, kad Aleksandras Tretjakovas jau sėkmingai žaidė Rusijos rinktinėje Vankuveryje, kur sėkmingai tapo bronzos medalio laimėtoju. Po olimpinės pergalės jis tapo pirmuoju griaučių sportininku, kuris yra ir pasaulio čempionas. Kiti du Rusijos sportininkai pateko į geriausiųjų šešetuką, užimdami penktą ir šeštą vietas, pakartodami moterų skeleto komandos rezultatą.