Vyrų Biatlono Komanda Estafetėje Paėmė Auksą

Rusijos biatlono rinktinė jau 30 metų nelaimėjo aukso medalių estafetėse. Sočio olimpinėse žaidynėse jie sugebėjo įrodyti, kad jų komanda yra geriausia tokio pobūdžio programoje.

Estafetės nugalėtojai

Olimpinių žaidynių Sočyje paskutinės dienos išvakarėse Rusijos biatlonininkai galėjo tikrai pradžiuginti savo sirgalius. Vyrų komanda iškovojo aukso medalį prestižiškiausiose varžybose - estafetėje. Ta pati pergalė padėjo Rusijos komandai užimti pirmąją vietą medalių įskaitoje.

Šios varžybos pasirodė labai linksmos, nes ginčas dėl medalių tęsėsi iki paskutinės varžybų minutės. Visų lenktynių metu lyderiai dažnai keitėsi, juk biatlonas nėra nuspėjama sporto šaka. Gautas aukso medalis pasirodė pirmasis olimpinis medalis estafetės varžybose Rusijai. Iš tiesų, paskutinį kartą tokį medalį sovietų sportininkai iškovojo tik 1988 m., Kalgaryje.

Pirmasis bėgė Aleksejus Volkovas, sugebėjęs parodyti gerą ėjimą ir nepaleisti lenktynių lyderių - norvegų, kurie užtikrintai vedė į ketvirtąjį estafetės etapą. Dėl praleidimų per antrąjį šaudymą Volkovas finišavo penkioliktas, tačiau, praėjęs estafetę, sugebėjo sumažinti skirtumą iki 16 sekundžių.

Antrasis Rusijos biatlonininkas buvo Evgenijus Ustyugovas, finišavęs 24 sek. Tuo metu atrodė, kad norvegai tikrai gaus savo aukso medalį, juolab kad olimpiniai čempionai „Bjoerndalen“ir „Svendsen“jau bėgo paskutinius du etapus.

Trečiasis etapas buvo patikėtas bėgti Dmitrijui Malyshko, kuris šį sezoną nebuvo labai stabilus. Šios varžybos jam pasirodė sėkmingos, nes jis sugebėjo įveikti šaudymo linijas beveik nepriekaištingai, be to, parodė gerą ėjimą. Malyshko perdavė estafetę Shipulinui trečias, lyderiui praradęs 16 sekundžių.

Antonas Šipulinas tapo tikru šių lenktynių herojumi. Nepaisant dviejų baudų pirmoje šaudykloje, jis sugebėjo susikaupti ir šaudyti švariai iš tribūnos. Be to, jis neprisipažino persikėlęs į vokiečių Shempą, kuris pirmasis paliko šaudyklą. Likus pusantro kilometro iki finišo, Shipulinui pavyko aplenkti Vokietijos sportininką, o finiše jis padarė viską, kad gautų tokį ilgai lauktą medalį.

Estafetės sidabro medalininkėmis tapo Vokietijos atstovai, o bronzą gavo austrai. Verta paminėti, kad biatlono vyrų komanda iš viso atliko 8 baudas, o tai yra žymiai daugiau nei kitų šalių komandos.