Kaip Vyko 1952 M. Olimpinės žaidynės Osle

1952 m. Osle vyko VI žiemos olimpinės žaidynės. Italijos miestas Cortina d'Ampezzo ir Leik Plasidas (JAV) taip pat kovojo už teisę juos laikyti, tačiau TOK nariai nusprendė ne jiems palankiai. SSRS sportininkai nedalyvavo olimpinėse žaidynėse, nes vyriausybė bijojo per žemų rezultatų, kurie gali neigiamai paveikti šalies reputaciją.

Kaip vyko 1952 m. Olimpinės žaidynės Osle

Osle vykusiose VI žiemos olimpinėse žaidynėse iš 8 sporto šakų buvo sužaisti tik 22 medalių komplektai. Visų pirma vyko bobslėjaus, greitojo čiuožimo ir kalnų slidinėjimo, lygumų slidinėjimo, dailiojo čiuožimo, ledo ritulio, šuolių su šuoliais ir šiaurietiškų varžybos. Skeletas nebuvo įtrauktas į žiemos žaidimų programą.

Įdomu tai, kad geriausias pasirodymas Oslo olimpinėse žaidynėse buvo jos šeimininkai norvegai. Būtent jiems pavyko iškovoti daugiausiai apdovanojimų, įskaitant 7 aukso, 3 sidabro ir 6 bronzos medalius. Amerika buvo antroje vietoje. Sportininkai iš JAV gavo 4 aukso, 6 sidabro ir 1 bronzos medalius. Ir galiausiai trečioje vietoje liko sportininkai iš Suomijos, kurie iškovojo 3 aukso, 4 sidabro ir 2 bronzos medalius.

Be pagrindinių aukščiau išvardytų sporto šakų, 1952 m. Žiemos olimpinių žaidynių programoje buvo parodomosios ledo ritulio varžybos. Juose dalyvavo sportininkai iš Švedijos, Norvegijos ir Suomijos. Turnyro nugalėtoja tapo Švedija, kuri pagrindinėse sporto šakose iškovojo tik 4 bronzos medalius ir nė vieno sidabro bei aukso medalį, todėl Švedijos sportininkai galėjo įtikti savo tautiečiams. Antrąją vietą bandy turnyre užėmė Norvegija, o trečioji atiteko suomiams.

1952 m. Žiemos olimpinės žaidynės turėjo keletą įdomių savybių. Svarbiausias iš jų buvo moterų lygumų slidinėjimo varžybų rengimas. Būtent tada pirmą kartą olimpinio judėjimo istorijoje sportininkai galėjo įrodyti save ne tik kalnų slidinėjimo, bet ir 10 km lenktynėse. Be to, Norvegijoje jie energingai protestavo prieš moterų priėmimą į šias varžybas, tačiau šiuo klausimu nebuvo atsižvelgta į olimpines žaidynes organizavusios šalies atstovų nuomonę.

Lygumų slidinėjime dalyvavo 20 sportininkų iš 8 šalių. Sėkmingiausiai pasirodė slidininkai iš Suomijos: jie gavo visus tris medalius. Pirmąją vietą užėmė Lidia Viderman, antrąją - Mirja Hietamies, o trečiąją - Siiri Rantanen. Apskritai, remiantis varžybų rezultatais, priekyje buvo slidininkai iš Suomijos, Švedijos ir Norvegijos, palikdami varžovus iš kitų šalių toli už nugaros.