1952 M. Žiemos Olimpinės žaidynės Osle

Šios olimpiados vietą pirmiausia nustatė Tarptautinio olimpinio komiteto narių balsavimas, o ne susirinkimas. Be to, tai yra pirmosios žiemos žaidynės, vykusios sausakimšoje Europos sostinėje, todėl varžybos tapo iškilmingesnės.

1952 m. Žiemos olimpinės žaidynės Osle

1952 m. Žiemos olimpinės žaidynės sulaukė didelio žiūrovų susidomėjimo, nes Norvegija yra neginčijama žiemos sporto lyderė. Varžybose dalyvavo 30 šalių rinktinės. Pirmą kartą į žaidynes atvyko sportininkai iš Naujosios Zelandijos ir Portugalijos. Vokietijos ir Japonijos rinktinėms buvo leista, VDR komanda atsisakė dalyvauti. SSRS tapo TOK nare likus vos metams iki šios olimpiados ir, bijodama žemų rezultatų, sporto vadovybė į Norvegiją išsiuntė tik stebėtojus.

Iki žaidynių pradžios norvegai pastatė modernią bobslėjaus trasą, didžiulį „Bislett“stadioną ir rekonstravo garsųjį „Holmenkollen“trampliną. Rytinėje Oslo dalyje buvo atidaryta unikali uždara ledo čiuožykla „Jordan Amphi“, kuri atitinka visus tarptautinius reikalavimus rengiant ledo ritulio turnyrus.

Statant centrinę sporto areną buvo pristatyti keli techniniai patobulinimai. Komentatoriams buvo suteikta moderni įranga. Šiaurinė stendo dalis buvo atiduota žurnalistams ir turėjo stalus su telefonais. Po stendais buvo įrengtas modernus medicinos centras. Kita šių žaidynių technologinė naujovė buvo kompiuterių naudojimas skaičiuojant čiuožėjų pasirodymus.

Buvo sužaisti 22 apdovanojimų komplektai aštuoniose sporto šakose - bobslėjoje, kalnų slidinėjime ir greitojoje čiuožykloje, kombinuotame slidinėjime, lygumų slidinėjime, šuoliuose su tramplinais, ledo ritulyje ir dailiajame čiuožime. „Games-52“pirmą kartą 10 kilometrų lenktynėse vyko slidininkų varžybos, kuriose nugalėjo suomė Lydia Videman. Rutulinis ritulys vyko kaip parodos turnyras.

Olimpiados herojus buvo norvegų greitojo čiuožimo atstovas Hjalmaras Andersenas, iškovojęs tris aukso medalius. Po du aukso medalius iškovojo Amerikos slidininkas Andrea Lawrence-Meadas ir Vokietijos bobslėjininkas Andreasas Ostleris.

Komandinėse varžybose nugalėjo varžybų šeimininkai, turėdami 16 medalių, iš jų 7 aukso, 3 sidabro ir 6 bronzos medalius. Garbingą antrąją vietą užėmė amerikiečiai su 11 medalių, trečią - Suomijos rinktinė.