Kaip Praėjo Pirmosios Rusijos Rinktinės Rungtynės „Euro 2012“varžybose

Rusijos rinktinė šio turnyro atidarymo dieną sužaidė pirmąsias Europos futbolo čempionato paskutinės dalies varžybas. Rungtynės su Čekijos rinktine prasidėjo Vroclave, Lenkijoje, praėjus trims valandoms po oficialaus „Euro 2012“atidarymo. Ją „Meiski“stadione žiūrėjo beveik 41 tūkstantis žiūrovų ir milijonai sirgalių televizoriaus ekranuose namuose, baruose ir sirgalių zonose.

Kaip praėjo pirmosios Rusijos rinktinės rungtynės „Euro 2012“varžybose

Per pirmąsias dešimt susitikimo minučių čekų žaidėjai buvo aktyvesni nei rusai - ilgiau laikė kamuolį ir pametę kamuolį iškart pradėjo spausti. 12-ąją minutę mūsų žaidėjai gavo teisę į kampinį, kuris nesukėlė progos pelnyti įvartį, tačiau tapo žyme chronologijoje, po kurios buvo nurodytas tam tikras Rusijos rinktinės žaidimo pranašumas. Ir pagrindinis šios pusės epizodas, įvykęs po kelių minučių. Pirmiausia Alanas Dzagoevas perėmė kamuolį beveik aikštės centre, peržengdamas du čekų žaidėjus, ir pasiuntė jį į dešinį mūsų atakos šoną. Po to sekė tikslus perdavimas Aleksandrui Kerzhakovui, kuris smūgiavo į vartus, tačiau pataikė į virpstą, o vėl reikiamoje vietoje buvęs Dzagoevas pasiuntė kamuolį į vartus. Įmušę įvartį Čekijos žaidėjai buvo priversti atakuoti daugiau, o tai jų gynyboje sukūrė laisvas zonas. 25-ąją minutę rusai tuo pasinaudojo - Romanas Širokovas prie atakos prijungė Andrejų Arshaviną, kuris pasiuntė kamuolį į atakos liniją Keržakovą. Jis negalėjo pasiekti kamuolio, tačiau puikiai tai padarė Širokovas, kuris jau buvo perėjęs į šoko poziciją - rezultatas buvo 2: 0. Taigi jis liko iki rungtynių pertraukos.

Antrasis ten prasidėjo apsikeitimu atakomis - čekus į priekį varė poreikis atsigauti, o mūsų žaidėjai neatsisakė šiuo atžvilgiu pasirodžiusių galimybių. Bet, deja, vieną rusų ataką varžovai nutraukė taip sėkmingai, kad tolimas perdavimas beveik akis į akį išvedė Václavą Pilaržą su mūsų vartininku. Čekas realizavo akimirką 100% ir rezultatas tapo ne toks patogus Rusijos rinktinei - 2: 1. Tikslas įkvėpė priešininkus, o rusai turėjo dėti daug pastangų, kad užgesintų savo aktyvumą puolime. Kėlinio viduryje tai pavyko padaryti, be to, abiejų komandų žaidėjai pradėjo pavargti nuo aktyvių veiksmų. Abu treneriai bandė atgaivinti puolimą 73-ąją minutę ir 85-ąją minutę išlaisvino dar vieną žaidėją. Mūsų komandoje Dickas Advocaatas pirmiausia pakeitė Keržakovą Romanu Pavlyuchenko, o paskui Dzagoevą - Aleksandru Kokorinu. Tačiau prieš šį keitimą Dzagoevui vėl pavyko pasižymėti - po nesėkmingo Sergejaus Ignashevičiaus perdavimo kamuolys nuo čekų gynėjo atšoko Pavlyuchenko, kuris akimirksniu perdavė jį stipriai ir tiksliai smūgiavusiam Alanui. Vos po 3 minučių Pavlyuchenko įmušė save, gavęs Aršavino perdavimą ir įveikęs čekų gynėją. Pirmosios Rusijos rinktinės rungtynės „Euro 2012“varžybose baigėsi rezultatu 4: 1, sustiprindamos sirgalių viltis dėl sėkmingo rinktinės pasirodymo šiame turnyre.