Kaip Rusija Pasitraukė Iš UEFA EURO

Nedaugelis futbolo ekspertų abejojo, ar Rusijos rinktinė sėkmingai išvyko iš šių metų Europos futbolo čempionato finalo grupės etapo. Tačiau mūsų komanda pateko tarp aštuonių rinktinių, kurios pirmosios paliko turnyrą, kuris šį kartą rengiamas Lenkijoje ir Ukrainoje.

Kaip Rusija pasitraukė iš UEFA EURO 2012

„Euro 2012“pradžia mūsų rinktinės sirgaliams sukėlė tik teigiamų emocijų - rusai pateisino jų viltis ir specialistų lūkesčius, čempionato atidarymo dieną dideliu rezultatu įveikę Čekijos komandą. Tai, ko gero, buvo geriausias rinktinės žaidimas per pastaruosius kelerius metus, kai greitos šono atakos ir gana efektyvus jų įgyvendinimas buvo sėkmingas. Vidurio puolėjas Alanas Dzagoevas ypač pasižymėjo įgyvendinant pavojingus komandos sukurtus momentus - 15-ąją žaidimo minutę jis atidarė rezultatą, o 79-ąją minutę pelnė dar vieną įvartį. Be jo, mūsų komandoje pasižymėjo du Romanai - vidurio puolėjas Širokovas tai padarė 24-ąją minutę, o puolėjas Pavlyuchenko - 82-ąją. Čekai pelnė įvartį tik kartą - 52-ąją minutę įvartį pelnė Vaclavas Pilarzhas.

Pirmoji kito susitikimo pusė taip pat gali būti siejama su mūsų rinktinės turtu - jį laimėjo rusai, įmušę vienintelį įvartį prieš Lenkijos rinktinę 37-ąją minutę. Tai padarė tas pats Alanas Dzagoevas - vienas iš dviejų ar trijų žaidėjų, kurio nuopelnų per pirmuosius tris „Euro 2012“kėlinius kiti trys neatšaukė. Antroje šio žaidimo pusėje rusai nebesugebėjo sukurti pavojaus prie varžovų vartų - pirmaujantys puolimo linijos žaidėjai atrodė atvirai išsekę. Netiksliai Andrejui Arshavinui prasidėjus Lenkijos rinktinės atakai, kurios Jurijus Žirkovas negalėjo sulėtinti, dėl to 57-ąją minutę Jakubas Blaszczykowskis įmušė įvartį prieš Viačeslavą Malafeevą. Susitikimas baigėsi lygiosiomis, tačiau A komanda liko A grupės lentelės viršuje.

Mūsų futbolininkui pakako nepralaimėti paskutinės grupės etapo varžybos komandai, kuri tuo metu užėmė paskutinę lentelės eilę - to pakaktų patekti į „Euro 2012“ketvirtfinalio etapą. Tačiau rusai negalėjo įmušti bent vieno įvarčio Graikijos rinktinėje net po to, kai Dickas Advocaatas išleido papildomą puolėją ir atakavo vidurio puolėją aikštėje, pakeisdamas jais du gynybinius žaidėjus. Ir vienintelis įvartis, nulėmęs tolesnį tautiečių likimą turnyre, graikai (Giorgos Karagunis), įmušti laiku, pridėjo pirmąjį kėlinį, kai nesėkmingai žaidė Jurijus Žirkovas ir Igoris Denisovas. Todėl Rusija tapo trečiąja A grupės komanda, kuri neleido jai toliau dalyvauti Europos čempionate.