M. FIFA Pasaulio Taurės Nugalėtojai

Laikotarpiu nuo birželio 12 iki liepos 13 dienos Brazilijoje vyko FIFA pasaulio taurė. Tarp pagrindinio ketverių metų futbolo turnyro prizininkų yra dvi komandos iš Europos ir viena iš Pietų Amerikos.

2014 m. FIFA pasaulio taurės nugalėtojai

Pirmą kartą istorijoje europiečiai tapo pasaulio futbolo čempionato, vykusio Pietų Amerikoje, triumfais. Vokietijos rinktinės žaidėjai galėtų per galvą pakelti pasaulio taurę. Tam vokiečiams turnyre teko pereiti sunkų kelią. Lemiamose rungtynėse jie įveikė pagrindines Pietų Amerikos komandas (Braziliją pusfinalyje ir Argentiną finale). Šis triumfas buvo ketvirtas Vokietijos futbolo istorijoje.

Čempionato sidabro medalius gavo Argentinos komandos žaidėjai. Viso turnyro metu Messi komanda iškovojo pergales su minimaliu balų skaičiumi (išskyrus pusfinalį su Nyderlandais, kai argentiniečiai iškovojo pergalę baudinių serijoje). Tik lemiamame mače argentiniečiai, surinkę minimalų rezultatą 0 - 1, pralaimėjo Vokietijai, atimdami sau kitą pasaulio futbolo čempionų titulą.

Čempionato bronzos medalininkai buvo Nyderlandų komandos žaidėjai. Olandai jau nustebino futbolo bendruomenę savo pirmosiose varžybose turnyre, nugalėdami Ispanijos komandą 5 - 1. Grupės etape olandai parodė labai ryškų futbolą. Per trejas rungtynes van Gaalo auklėtiniai sugebėjo pelnyti dešimt įvarčių, praleisdami tik tris. Žaidime dėl čempionato bronzos medalių olandai nugalėjo brazilų čempionato šeimininkus triuškinančiu rezultatu 3 - 0. Olandija pirmą kartą istorijoje iškovojo čempionato bronzos medalius. Tuo pačiu metu Olandijos futbolo pasiekimai taip pat apima tris sidabro medalius futbolo pirmenybėse.