Pasaulio Taurės Istorija XXI Amžiuje

Turinys:

Visi planetos gerbėjai laukia pagrindinio ketverių metų futbolo turnyro - Pasaulio taurės. Mundialai sutraukia milijonus žiūrovų, čempionato nugalėtojai amžinai įrašys savo vardus į sporto istoriją. Pasaulio čempionatas yra tikra sporto šventė, kuri negali palikti abejingų nė vieno, kažkaip susijusio su sportu.

Pasaulio taurės istorija XXI amžiuje

Iki šiol XXI amžiuje įvyko penki pasaulio futbolo čempionatai. Pasaulio taurės geografija buvo plati - turnyrai vyko Europoje ir Azijoje, Afrikos ir Pietų Amerikos žemynuose.

2002 m. Pasaulio taurė Japonijoje ir Pietų Korėjoje

2002 m. FIFA pasaulio taurė pirmą kartą vyko Azijoje. Šalys, kurios gavo teisę rengti pasaulio čempionatą, buvo Pietų Korėja ir Japonija. Šiame turnyre dalyvavo Rusijos rinktinė. Turnyras nesibaigė nieko nuostabaus mūsų sirgaliams. Rusai negalėjo palikti grupės.

2002 m. Pasaulio taurė buvo paženklinta daugybe sensacijų, įskaitant Senegalo rinktinės perkėlimą į ketvirtfinalį, pusfinalį, kuriame dalyvavo Turkijos ir Pietų Korėjos rinktinės. Turnyro pabaigoje turkai iškovojo bronzos medalius, o paskutinėse rungtynėse Brazilijos rinktinė rezultatu 2: 0 nugalėjo Vokietiją. Brazilų pergalė pasaulio futbolo čempionate buvo penkta per visą jų istoriją. Rezultatyviausias turnyro žaidėjas su aštuoniais įvarčiais per septynis susitikimus buvo puikus Brazilijos puolėjas Ronaldo.

2006 m. Pasaulio taurė Vokietijoje

2006 metais vokiečiams atėjo eilė surengti pasaulio futbolo čempionatą. Rusijos rinktinė negalėjo įveikti atrankos į pasaulio taurę etapo ir nežaidė pagrindiniame pasaulio turnyre.

Pasaulio taurė prisimenama dėl daugybės puikių rungtynių. Argentinos rinktinės marškinėliuose jose debiutavo Lionelis Messi. Tiesa, argentiniečiai nepasiekė sėkmės pasaulio čempionate. Taip pat šeimininkai vokiečiai, kurie pusfinalyje pralaimėjo italams. Tačiau Vokietijos rinktinė sugebėjo iškovoti čempionato bronzos medalius, įveikusi Portugaliją. Italai tapo čempionato triumfais. Per baudinių seriją lemiamose rungtynėse jie pranoko Prancūzijos rinktinę (1: 1; 5: 4). Šis turnyras buvo paskutinis nacionalinėje komandoje Zinedine'ui Zidane'ui - puikiam žaidėjui, kuris personifikavo visą Prancūzijos futbolo erą.

2010 m. Pasaulio taurė Pietų Afrikoje

2010 metais Afrikos žemyną pasiekė tikros futbolo atostogos. Pirmą kartą istorijoje planetos futbolo čempionatas vyko Afrikos žemyne. Tarp ryškių įsimintinų įvykių, lydinčių čempionatą, galima pastebėti atmosferą tribūnose. Visose rungtynėse afrikiečiai naudojo vuvuzeles - specialius vamzdžius, kurie sukėlė neprilygstamą triukšmą.

Žaidimo komponentas čempionate nebuvo toks ryškus. Nugalėtojais tapo „pragmatišką“futbolą demonstravę ispanai. Apskritai čempionato efektyvumas nebuvo aukščiausias. Rezultatyviausias čempionato žaidėjas Thomasas Mülleris per šešis susitikimus pelnė tik penkis įvarčius. Sidabro medalį iškovojo olandai, o bronzą - Vokietijos rinktinė. Rusija čempionate nedalyvavo.

2014 m. Pasaulio taurė Brazilijoje

Panašu, kad nėra geresnės šalies, kurioje būtų galima surengti FIFA pasaulio taurę, nei Brazilija. Visas pasaulis pasinėrė į puikių atostogų atmosferą. Ir be to futbolo šalis laukė pasaulio turnyro. Tiesa, brazilų svajonėms nebuvo lemta išsipildyti. Šeimininkai pusfinalyje 1: 7 patyrė triuškinamą pralaimėjimą prieš bronzos medalio pralaimėjimą Nyderlandams. Čempionato čempionais tapo vokiečiai, kurie Argentinos rinktinės finale sustabdė Lionelio Messi komandą.

Turnyre dalyvavo Rusijos rinktinė. Kaip ir prieš 12 metų, rusai negalėjo palikti grupės.

2018 m. Pasaulio taurė Rusijoje

Namų pasaulio čempionato kovos vis dar šviežios Rusijos sirgalių atmintyje. Tai buvo visos šalies atostogos. Mūsų rinktinė savo žaidimu suteikė ryškių emocijų visiems šalies futbolo sirgaliams. Rezultatas logiškas - patekti į čempionato ketvirtfinalį, kur tik baudinių serijoje Rusijos rinktinė nusileido būsimiems kroatų finalininkams. Pergalę Rusijoje šventė Prancūzijos komanda. Prancūzams tai buvo antras triumfas istorijoje. Kroatai finišavo antri, o siaubinga belgų karta sugebėjo laimėti paguodos finalą prieš britus.

Rezultatyviausias to čempionato žaidėjas buvo Hari Kane'as. Anglijos ir „Tottenham“puolėjas per septynerias rungtynes turi 6 įvarčius.