Kuri Komanda Laimėjo M. Ledo Ritulio Pasaulio čempionatą

Kiekvienais metais visi ledo ritulio gerbėjai laukia pagrindinio rinktinių turnyro. Ledo ritulio pasaulio čempionatas po savo vėliava sukviečia 16 komandų, tačiau tik viena galų gale iškelia trokštamą trofėjų.

Kuri komanda laimėjo 2014 m. Pasaulio ledo ritulio čempionatą

2014 m. Gegužės 25 d. Baltarusijos sostinėje, „Minsk-Arena“, dalyvaujant daugiau nei 15 tūkstančių žiūrovų, vyko finalinės ledo ritulio pasaulio čempionato rungtynės. Po šešiasdešimties minučių žaidimo pergalę iškovojo Rusijos rinktinė, kuri jau tapo keturis kartus pasaulio čempione šiuolaikinėje istorijoje. Puoselėtą trofėjų virš galvos pakėlė Rusijos komandos kapitonas Aleksandras Ovečkinas, o tada visi žaidėjai ir treneriai padarė garbės ratą aplink aikštę.

Finale rusai nugalėjo Suomijos rinktinę rezultatu 5: 2. Įvarčius prieš suomius įmušė Širokovas, Ovečkinas, Malkinas, Zaripovas ir Tichonovas.

Rusijos rinktinė į šį pasaulio čempionatą sukvietė 12 naujokų, jų gretas papildė pripažinti KHL ir NHL rinktinės lyderiai. Reikia pripažinti, kad turnyre Minske stipriausią rikiuotę turėjo rusai. Pirmojo dydžio pasaulio ledo ritulio žvaigždės atsiliepė į Olego Znarko kvietimą. Aleksandras Ovečkinas, Nikolajus Kuleminas, Artemas Anisimovas, Sergejus Bobrovskis ir keletas kitų NHL avių iškart prieš turnyro pradžią atvyko į komandos vietą. Puolėjo Evgenijaus Malkino atėjimas iki grupės etapo pabaigos tapo rimtu būrio stiprinimu. Būtent genialiems Eugenijui ir Aleksandrui Didžiajam pavyko pakeisti žaidimo antplūdį antrajame finalinio susitikimo etape, kai rusai pralaimėjo 1: 2. Per paskutines dvidešimt minučių daugumoje Danis Zaripovas pelnė ketvirtąjį įvartį, kuris tapo vienu gražiausių turnyre.

Per čempionatą Rusijos rinktinė laimėjo visas dešimt rungtynių per reguliavimo laiką ir tapo pelnytu 2014 metų pasaulio ledo ritulio čempionato triumfu.