Kaip Rusija Pasirodė Londono Parolimpiadoje

2012 m. Parolimpiada, vykusi Londone, Rusijai atnešė 36 aukso medalius. Vidaus sportininkų pasiekimai buvo vertinami visame pasaulyje, todėl Rusijai komanda nusipelnė antrosios vietos.

Kaip Rusija pasirodė Londono parolimpiadoje

Puikius rezultatus parodė Rusijos sportininkai, išvykę į 2012 m. Parolimpiadą Londone, iškovoję antrąją vietą aukso medalių skaičiumi po Kinijos rinktinės.

2012 metais Rusijos parolimpiečiai pademonstravo aukščiausią pasirengimo lygį ir pelnė 36 aukso bei 38 sidabro medalius. Bronzą iškovojo 28 žmonės. Grįžę iš Londono jie taip pat buvo apdovanoti valstybės garbės apdovanojimais, kuriuos asmeniškai jiems įteikė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Jis taip pat pažymėjo, kad nacionalinės delegacijos rezultatai parolimpinėse žaidynėse yra tikras triumfas, į kurį komanda vyko jau daugelį metų.

Šiais metais Rusijos parolimpinėje komandoje dalyvavo 128 sportininkai. Pasak Rusijos parolimpinio komiteto prezidento Vladimiro Lukino, Rusijos sportininkai padarė didžiulį žingsnį į priekį, kurio niekas nesitikėjo. Ankstesnėse žaidynėse, vykusiose prieš ketverius metus, Rusijos rinktinė iškovojo tik 18 aukso medalių nepatekusi į geriausiųjų šalių trijulę.

Parolimpiados dalyviai varžėsi dvylikoje sporto šakų, tačiau Lukinas ypač atkreipė dėmesį į Rusijos plaukikų ir lengvaatlečių sėkmę. Net penkis aukso medalius į Rusiją parvežė plaukikė Oksana Savčenko, kuri visame pasaulyje išgarsėjo paskutinėse parolimpinėse žaidynėse Pekine, tapdama tris kartus čempione. 2012 m. Ji sumušė savo pačios rekordą, sėkmingai pasirodžiusi penkiose skirtingose distancijose ir pasiekusi pasaulio rekordą plaukdama 50 metrų laisvuoju stiliumi. Savo plaukimo klasėje užtikrintai pergalę parodė ir Olesya Vladykina, kuri iš Londono parsivežė visą medalių komplektą, iškovodama auksą, sidabrą ir bronzą.

19 aukso medalių į Rusiją parvežė regėjimo negalią turintys ir raumenų ir kaulų sistemos sutrikimų turintys sportininkai, pasirodę skirtingose klasėse. Tai neabejotinai galima pavadinti dideliu proveržiu, nes ankstesnėse lengvosios atletikos parolimpinėse žaidynėse Rusija iškovojo tik tris aukso medalius. Per pastaruosius ketverius metus buvo tobulinama sportininkų treniruočių programa, pasikeitė parolimpinės komandos trenerių štabas ir tai negalėjo atsiliepti rezultatams, kuriuos rusai parodė Londone. Disko metimą ir rutulio stūmimą laimėjo komandos lyderis Aleksejus Ashapatovas. Sportininkė Margarita Goncharova Rusijos komandai parvežė tris aukso medalius ir vieną sidabrą.

Galiausiai paskutinį auksą Rusijai atnešė žaidėjai, kurie finalo rungtynėse iškovojo pergalingą pergalę rezultatu 1: 0. Neįgalūs sportininkai neplanuoja ten sustoti: po ketverių metų jų laukia naujos žaidynės, kurios vyks Rio de Žaneire.