Kas Iškovojo šautuvo šaudymo Medalius

Šaudymo varžybos Londono olimpinėse žaidynėse vyko nuo 4 iki 13 dienos (liepos 28 d. - rugpjūčio 6 d.). Per šį laiką buvo sužaista 15 apdovanojimų rinkinių, iš kurių 5 šauliai parsivežė namo - 8 vyrai ir 6 moterys gavo olimpinius medalius. Kinai, amerikiečiai ir italai gavo po du apdovanojimus, o dar 9 šalys - po vieną. Rusai, deja, nieko negavo.

Kas iškovojo šautuvo šaudymo medalius

Šaudymo varžybos buvo surengtos šaudyklose prie karališkosios artilerijos kareivinių pietryčių Londono Woolwich rajone. Pirmąją šaudymo varžybų dieną, liepos 28 d., Buvo sužaisti du apdovanojimų rinkiniai, o vienas iš jų buvo išdalytas moterims, kurios šaudė iš oro šautuvo 10 m atstumu. Iš 56 sportininkių į finalą pateko aštuonios merginos., įskaitant vieną iš dviejų rusų - Dariją Vdoviną, kuri parodė trečią rezultatą. Bet jai nepavyko varžytis dėl apdovanojimų - kinė I Sylin tapo paties pirmojo Londono olimpinių žaidynių aukso medalio čempione ir savininke. Trečia tapo jos tautietė Yu Dan, o sidabrą iškovojo lenkė Sylvia Bogatskaya.

Kitoje moterų disciplinoje mergaitės turėjo pataikyti į taikinį su šautuvu 50 m atstumu iš trijų skirtingų padėčių. Šiose varžybose geriausiai pasirodė amerikietė Jamie Lynn Gray, o šalia jos ant prizininkų pakylos buvo Ivana Maksimovič iš Serbijos (2 vieta) ir Adela Sykorova iš Čekijos (3 vieta). Vyruose tas pačias varžybas laimėjo italas Niccolo Campriani, aplenkęs sidabro medalio laimėtoją Kim Jong Hyuną iš Pietų Korėjos ir trečią amerikietį Matthewą Emmonsą. Smagu, kad Emmons, dviejų ankstesnių olimpiadų apdovanojimų laureatas, yra vedęs Catherine Emmons, taip pat olimpinę čempionę ir šaulių šaudymo pasaulio rekordininkę. Bet ji žaidžia Čekijos olimpinėje komandoje ir moterų varžybose tapo ketvirta.

Jau auksą iškovojęs italas Niccolo Campriani varžėsi dėl antrojo apdovanojimo 10 metrų distancijoje ir sugebėjo tapti antruoju, pralaimėdamas rumunui Alinui Djordje Moldovyanui. Trečią vietą šioje disciplinoje užėmė Gaganas Narangas iš Indijos. Šios olimpiados vyrai turėjo dar vieną pratimą nei merginos - 50 m atstumu jie šaudė linkę. Geriausias iš visų buvo baltarusis Sergejus Martynovas, kuris įveikė belgą Lionelį Koksą ir slovėną Raimondą Debevetsą.

Rusijos šaulių rinktinės pasirodymas šautuvų disciplinose (ir visose kitose) gali būti laikomas labai nesėkmingu - niekas negali, išskyrus Vasilijų Mosiną, kuris tapo trečiasis pagal molio balandžių šaudymą, lipti ant olimpinės pakylos.