Kokių Pergalių Ir Nusivylimų M. Olimpinės žaidynės Atnešė Rusijos Rinktinei

Rugpjūčio 12 d. Baigėsi XXX olimpinės žaidynės, kurios parodė daug įdomių dalykų, atvėrė naujus čempionus ir džiugino žiūrovus nuostabiu šou, pagerbiančiu šio sporto renginio atidarymą ir uždarymą. Kiekvienai komandai ši olimpiada savaip tapo ypatinga. Ji taip pat atnešė savo pergales ir nusivylimus Rusijos rinktinei.

Kokių pergalių ir nusivylimų 2012 m. Olimpinės žaidynės atnešė Rusijos rinktinei

Rusijos sportininkų dalyvavimas olimpinėse žaidynėse atnešė daug staigmenų tiek jiems patiems, tiek sirgaliams. Dauguma pergalių ir pralaimėjimų buvo netikėtos abiem pusėms. Nepaisant ketvirtosios vietos žaidimų galutinėje lentelėje, rusai pasirodė gerai, atsinešdami 24 aukso medalius, 26 sidabro ir 32 bronzos medalius.

Pirmieji mūsų šalies aukso medaliai, kuriuos dziudo komanda atnešė į iždą, tapo nuostabia pergale. Pirmąjį auksą iškovojo Arsenas Galstyanas iš Krasnodaro, finale vos per 40 sekundžių nugalėjęs japoną Hiroaki Hiraoku. Antrąjį aukso medalį iškovojo Mansuras Isajevas, o trečiąjį - Tagiras Khaibulaevas.

Vyrų tinklinio komandos, iškovojusios auksą kovoje su Brazilijos rinktine, pergalė taip pat įsiminė visiems. Kas ypač malonu, nes paskutinį kartą SSRS rinktinė šias varžybas laimėjo 1980 m.

Mažiau netikėti, bet ne mažiau malonūs buvo mūsų sportininkų aukso medaliai sinchroniniame plaukime, individualiame daugiakovės (Evgenia Kanaeva) ir 20 km lenktynių ėjime - Elena Lashmanova šiose varžybose finišavo rekordiniu rezultatu - 1: 25,02. Tačiau kūjo metimo aukso medalininkę Tatjaną Lisenko nustebino nuo pirmo metimo pasiektas rekordas. Jo pasiekimas yra 78, 18 metrų.

O Rusijos krepšininkų iškovotas bronzos medalis buvo ypač malonus. Įveikę Argentinos rinktinę rungtynėse dėl trečiosios vietos, jie pirmą kartą per olimpinių žaidynių istoriją lipo ant prizininkų pakylos.

Mūsų sportininkams nesisekė šaudyti ir fechtuotis, kur anksčiau jie beveik visada pasiimdavo prizus. Moterų tinklinio komanda taip pat nepateisino lūkesčių, kurių riba buvo ketvirtfinalis ir žaidimas su Brazilijos rinktine.

Panaši situacija nutiko ir su moterų rankinio komanda, kuri Pekino olimpinėse žaidynėse iškovojo auksą. Ji taip pat pateko tik į ketvirtfinalį. Laisvųjų imtynininkų žaidimas nebuvo patenkintas. Ir, žinoma, pagrindinis nusivylimas buvo oro karalienės Elenos Isinbajevos bronzos medalis.