1920 M. Vasaros Olimpinės žaidynės Antverpene

Antverpene vyko VII iš eilės vasaros olimpinės žaidynės. Jie oficialiai atidaryti rugpjūčio 14 d. Ir uždaryti rugpjūčio 30 d. Tačiau pirmosios varžybos pagal jas (dailiųjų riedučių ir ledo ritulininkų varžybos) buvo surengtos dar balandžio mėnesį. Liepą jachtininkai ir šauliai kovojo dėl medalių, o futbolininkai žaidė rugpjūtį ir rugsėjį.

1920 m. Vasaros olimpinės žaidynės Antverpene

1920 m. Olimpinės žaidynės Antverpene vyko iš viso balandžio 23 d. - rugsėjo 12 d. Dėl aukščiausių apdovanojimų 158 disciplinose iš 25 sporto šakų varžėsi 2675 sportininkai (įskaitant 78 moteris) iš 29 pasaulio šalių. Jauniausias dalyvis buvo Nilsas Skoglundas iš Švedijos (14 metų ir 8 dienos), vyriausias - Oskaras Swannas, vėlgi iš Švedijos (72 metai ir 281 diena). Daugiausia medalių pelnė JAV rinktinė - 94 vienetai. Daugiausia medalių turėjo amerikiečiai Lloydas Spooneris ir Willisas Lee - po 7 vienetus.

Lengvosios atletikos varžybos vyko rugpjūčio 15–23 dienomis. Dėl medalių 29 disciplinose varžėsi 509 vyrai. Jauniausias sportininkas buvo ispanas Diego Ordonezas (16 metų ir 283 dienos), vyriausias - Mattas McGrathas, kilęs iš JAV (42 metai ir 243 dienos). Daugiausiai apdovanojimų pelnė suomis Paavo Nurmi ir švedas Erikas Backmanas - po 4 medalius.

Vyrams pirmą kartą buvo pridėtos 3000 m kliūtinio bėgimo varžybos.

Nebuvo pakviesti sportininkai iš Vokietijos ir pirmojo pasaulinio karo sąjungininkų šalių (Bulgarijos, Turkijos ir Austrijos-Vengrijos). Dėl politinių priežasčių olimpinėse žaidynėse nedalyvavo ir sportininkai iš Sovietų Rusijos.

Antverpene pirmą kartą buvo iškelta olimpinė vėliava ir paskelbta olimpinė priesaika - šios tradicijos šiandien gerbiamos.

Žaidynių herojus buvo suomis Paavo Nurmi, kuris laimėjo kryžių asmeninėse ir komandinėse pirmenybėse bei 10 000 m lenktynėse, taip pat pelnė sidabro medalį 5000 m bėgime. Anglas Albertas Hillas pelnė 2 geriausius apdovanojimus - per 800 ir 1 500 m lenktynės.

Antverpene jis baigė karjerą iškovodamas ketvirtąjį olimpinį aukso medalį savo karjeroje (maratoną), vieną iš 1912 m. Stokholmo olimpinių žaidynių herojų - viešnagę Hannesą Kolehmaineną. Be keturių auksinių apdovanojimų, jis turėjo vieną „sidabrą“.

Bendroje medalių įskaitoje (atsižvelgiant į aukščiausių apdovanojimų skaičių) pirmavo JAV komanda su 9 aukso, 12 sidabro ir 8 bronzos medaliais. Suomija taip pat turėjo 9 aukso medalius, tačiau sidabras ir bronza buvo atitinkamai 4 ir 3. Trečioji vieta - Didžioji Britanija - 4 kiekvienos vertės apdovanojimai.