Kas Tapo Parolimpiniu čempionu Rusijoje

2012 m. Rugpjūčio 29 - rugsėjo 9 dienomis Londone vyko XIV vasaros parolimpinės žaidynės. Jose dalyvavo beveik 4200 neįgaliųjų sportininkų iš 166 šalių, kurie varžėsi dėl 503 apdovanojimų komplektų 20 sporto šakų. Rusai Londone žaidė labai sėkmingai, gerokai pagerinę mūsų komandos rodomus rezultatus ankstesnėse žaidynėse prieš ketverius metus.

Kas tapo parolimpiniu čempionu Rusijoje

Ankstesnėse parolimpinėse žaidynėse Pekine Rusijos sportininkai neoficialioje medalių įskaitoje užėmė aštuntąją vietą su 63 medaliais, iš kurių 12 buvo auksiniai. Šios parolimpiados rezultatai - 102 medaliai ir antra bendroji komandos vieta šiame rodiklyje. Daugiausiai apdovanojimų - 46 - į šalį parvežė parolimpinės atletai, kurie sugebėjo 19 kartų lipti į aukščiausią pakylos laiptelį, 12 kartų liko antri, o 15 kartų - trečia.

Bėgikas Jevgenijus Švecovas iš Mordovijos tapo trigubu čempionu - jis laimėjo 100, 400 ir 800 metrų distancijose, tuo pačiu siekdamas naujų pasaulio ir parolimpinių rekordų. Jo kolegė Elena Ivanova pasiekė panašų rezultatą - jos aukso medaliai iškovoti 100, 200 metrų distancijose ir estafetėje 4 x 100 metrų. Auksinių estafečių varžybose kartu su ja dalyvavo Margarita Goncharova, surinkusi trijų aukščiausių ir vieno sidabro Londono parolimpiados medalių kolekciją. Be to, ji pridėjo aukso šuolio į tolį prie trijų bėgimo disciplinų medalių.

Standartinis Rusijos rinktinės nešėjas atidarymo ceremonijoje buvo prieš 10 metų koją pametęs Aleksejus Ashapatovas, praėjusio parolimpinio sporto forumo Pekine čempionas. Londone jis patvirtino savo pranašumą rutulio stūmimo ir disko metimo srityje ir užfiksavo naują pasaulio rekordą antroje disciplinoje. Šuolininkas į tolį Gocha Khugaev iš Šiaurės Osetijos iškovojo vieną aukso medalį, tačiau tris kartus iš eilės įveikė dabartinį pasaulio pasiekimą.

Labai reikšmingą indėlį į Rusijos rinktinės pasirodymą įnešė plaukikų komanda - jie iškovojo 42 apdovanojimus - 13 aukso, 17 sidabro ir 12 bronzos. Šioje formoje išsiskyrė Oškana Savčenko iš Baškirijos - ji turi penkias geriausias vietas ir vieną pasaulio rekordą. Dabar Oksana yra aštuonis kartus parolimpinė čempionė. Iš viso Rusijos plaukikai Londone šešis kartus sugebėjo atnaujinti aukščiausius pasaulio pasiekimus.

Šauliai Timuras Tuchinovas, Olegas Šestakovas ir Michailas Oyunas asmeninėse varžybose užėmė visą podiumą. Po kelių dienų visi papildė savo kolekciją dar vienu aukso apdovanojimu už laimėjimą šios sporto šakos komandinėse varžybose.

Rusijos parolimpiečiai, priešingai nei daugiausiai medalių iškovoję kinai, dalyvavo tik pusėje forume pristatytų disciplinų. Todėl neįgalių sportininkų rinktinė turi labai geras augimo perspektyvas kitoms parolimpiadoms.