Kiek Trunka Krepšinio Varžybos?

Turinys:

Krepšinio žaidimas yra vienas populiariausių pasaulyje, tačiau ne visi gali pasakyti, kiek trunka vienos krepšinio varžybos. Ketvirčiai, pratęsimai, pertraukos, skirtasis laikas - jų trukmė dažnai kelia abejonių.

Kiek trunka krepšinio varžybos?

Kaip krepšinyje skaičiuojamas laikas

Krepšinis yra viena iš tų sporto šakų, kur laikomasi grynojo laiko. Teisėjo chronometras veikia tik žaidžiant kamuolį. Jei jis palieka aikštę arba yra kitokio pobūdžio pauzių, rungtynių laikas sustabdomas. Jo atgalinis laikas prasideda vėl žaidžiant kamuolį.

Pats žaidimas yra padalintas į keturis lygius ketvirčius. Jie gali trukti 10 arba 12 minučių. Tuo pačiu metu 12 minučių atkarpos šiuo metu praktikuojamos tik Šiaurės Amerikoje veikiančioje Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA). Visuose kituose turnyruose vienas ketvirtis yra 10 minučių ilgio.

Žaidimas prasideda šuolio kamuoliu, kuris žaidžiamas aikštės centre. Tarp kėlinių yra 2 minučių pertraukėlės. Tokiu atveju antrąjį ir trečiąjį kėlinius skiria ilga pertrauka - 15 minučių.

Krepšinio varžybas laimi komanda, surinkusi daugiausiai taškų pasibaigus žaidimo laikui (40 arba 48 min., Atsižvelgiant į taisykles). Jei rezultatas yra lygus, skiriamas pratęsimas (papildomos 5 minutės). Komandos žaidžia tol, kol paaiškėja nugalėtojas. Lygiųjų negali būti, todėl išleidžiama tiek pratęsimų, kiek reikia (vienas, du, trys ir t. T.).

Visi pateikti skaičiai nurodo grynąjį rungtynių laiką. Jei skirsime įprastą laiką, tai krepšinio varžybos, kaip taisyklė, trunka apie 1–2 astronomines valandas (su žaidimo pauzėmis, su pertraukomis, pratęsimais).

Specialios taisyklės

Kiekvienai komandai skiriama 24 sekundės už vieną ataką (NBA - 32). Laikas skaičiuojamas nuo to momento, kai kamuolys pataiko į žaidėjo rankas, o jam nepasibaigus, komanda turi atsikratyti krepšinio „lukšto“. Priešingu atveju teisėjas savo švilpimu pertrauks ataką ir perduos kamuolį kitai komandai. Paprastai turėjimas baigiasi metimu priešininko žiede.

Be to, per pirmąsias 8 žaidimo sekundes kamuolys turi būti perkeltas iš jūsų pusės aikštės į kitą pusę. Metimo metu arba baudos metimo metu kamuolys turi palikti krepšininko rankas per 5 sekundes. Taip pat galioja 3 sekundžių taisyklė: tai yra laiko apribojimas žaidėjui būti po varžovo žiedu.

Žaidimo trukmės rekordas

2006 m. Šiaurės Amerikoje vyko ilgiausios visų laikų krepšinio varžybos. Duke ir North Carolina komandos žaidė daugiau nei 58 valandas tiesiai iš šeštadienio ryto į pirmadienį. Rungtynės vyko specialiai tam, kad būtų pasiektas laiko rekordas, o pajamos iš bilietų pardavimo buvo nukreiptos labdarai.