Kaip Vyko M. Eurolygos Krepšinio Finalas

Turinys:

Eurolygos krepšinio 2011/2012 m. Finale Rusijos CSKA, pusfinalyje įveikusi „Panathinaikos“(Graikija), susitiko su Graikijos „Olympiacos“, kuri įveikė „Barcelona“(Ispanija) bilietą į finalines rungtynes. CSKA, turėjusi visas galimybes tapti geriausiu Europos klubu, trečią kartą per savo istoriją, praleidusi lemiamą ataką paskutinėmis žaidimo sekundėmis, pralaimėjo graikams labai įžeidžiančiu rezultatu 61:62.

Kaip vyko 2012 m. Eurolygos krepšinio finalas

Nurodymai

1 žingsnis

Pirmame kėlinyje CSKA buvo stipri gynyboje. Daugiausiai taškų kariuomenės komanda gavo iš baudų vykdymo; atakoje buvo tik 2 tikslūs pataikymai. Pagrindines turnyro rungtynes pradėjo graikai, o netrukus rezultatą atidarė Pero Anticas. Toliau kareivis Ramūnas Siskauskas išlygino taškus, tačiau Vassilio Spanulio smūgis iš už lanko išvedė Graikijos komandą rezultatu 2: 5. Du baudos metimus įgyvendinusių Milošo Teodosičiaus ir Andrejaus Kirilenkos pastangomis Rusijos rinktinė išėjo rezultatu 6: 5. Per paskutines minutes sekė tikslūs Kosto Papanikolaau ir Aleksejaus Švedo smūgiai, o Nenadas Krsticas pataikė tris iš keturių baudų metimų. Pertrauka prasidėjo, kai rezultatas buvo 10: 7 armijos komandos naudai.

2 žingsnis

Antrajame kėlinyje ir toliau dominavo CSKA. Į tikslius Kirilenko, Krstico ir Aleksandro Kauno dunko smūgius „Olympiacos“atsakė dviem realizuotais Papanikolaou baudų metimais ir efektyviu Spanulio metimu. Rezultatą iki 16:11 savo naudai armijos komanda tęsė puolimą: Teodosičius atliko tris tritaškius iš eilės. Graikų reakcija buvo Papanikolaou dunkas ir vienas iš dviejų Spanoulio baudų metimų. Tačiau tai nepadėjo pakeisti situacijos, rezultatas buvo lygus 25:14. Vėliau sekė du taiklūs kariuomenės žaidėjo Dariuszo Lavrynovičiaus smūgiai, rezultatyvūs Kirilenko ir Siskausko metimai. Graikai atsakė tritaškiu Papanikolaou smūgiu, tiksliu Spanoulio pataikymu ir vienu iš dviejų realizuotų baudų metimų. Todėl CSKA pranašumas išaugo iki 13 taškų. Paskutinėmis minutėmis Lavrynovych pelnė vieną iš trijų baudos taškų, o Švedo metimas, sutapęs su finaline sirena, nebuvo įskaitytas. Iki trečiojo kėlinio pradžios CSKA pateikė rezultatą 34:20 savo naudai.

3 žingsnis

Trečiasis kėlinys prasidėjo dviem taikliais Krstičiaus smūgiais, rezultatyviu Antico metimu ir trijų taškų pataikymu tarp Teodosičiaus ir Papanikolaou. Po dviejų baudų metimų, kuriuos įmušė Anticas, sekė Spanulio, armijos vyrų Viktoro Khryapos ir Andrejaus Kirilenkos tritaškiai. Spanulio ir Antico baudų metimai bei sekančios rezultatyvios Siskausko, Gordono ir Švedo atakos lėmė rezultatą 53:34. Per paskutines dešimt minučių graikai pastebimai suaktyvėjo ir labiau pasitikėjo savo puolimu. Marco Keshelis pataikė vieną iš dviejų baudų metimų, Spanoulis pataikė rezultatyvų smūgį, o Evangilios Manzaris paskutinę sekundę pasižymėjo iš už lanko. Taigi trečiasis kėlinys liko graikams, o bendras rungtynių rezultatas buvo 53:40 CSKA naudai.

4 žingsnis

Ketvirtajame kėlinyje graikai neleido pasinaudoti savo iniciatyva, o po Kosto Sluko atlikto metimo iš už lanko ir Georgio Printezio smūgio rezultatas buvo lygus 53:45. Be to, kariuomenės išpuoliai ėmė vienas po kito žlugti. Ilgai lauktą rezultatyvią Siskausko ataką perbraukė du baudos metimai, kuriuos pelnė Printezis, ir dar vienas taiklus metimas. Bendras rungtynių rezultatas buvo 55:52. Dviem taikliais baudos metimais, kuriuos atliko Krstičius, ir rezultatyviu metimu nuo Kirilenko skydo graikai atsakė tiksliu Papanikolaou metimu iš už lanko. Per baudos metimus paskutinio kėlinio pabaigoje Teodosičius ir Kirilenko pataikė vieną iš dviejų metimų, tačiau tris iš keturių baudų metimų sėkmingai realizavęs Papanikolaou sumažino skirtumą iki vieno taško: rezultatas buvo 61:60. Likus sekundei iki rungtynių pabaigos Printezis metė kamuolį į CSKA krepšį ir atnešė „Olympiacos“pergalę rezultatu 61:62.