Kaip Vyko „Euro 2012“finalas

2012 m. UEFA Europos čempionatas baigėsi ir patvirtino, kad daugumai besidominčių futbolu prieš prasidedant buvo aišku, kad dabartinė Ispanijos žaidėjų karta yra stipriausia šalies istorijoje. Jam nėra lygių ne tik Europoje, bet ir visoje planetoje. Ispanai yra valdantys pasaulio čempionai, o „Euro 2012“yra trečias iš eilės, kai jie laimėjo pasaulinės klasės futbolo turnyrą.

Kaip vyko „Euro 2012“finalas

Europos čempionatas, šį kartą surengtas Lenkijoje ir Ukrainoje, baigėsi Kijeve, didžiausiame turnyro stadione, kuris finalinėms rungtynėms surinko daugiau nei 63 tūkstančius žiūrovų. Sirgaliai nenusivylė, keturi įvarčiai paskutinėms tokių turnyrų rungtynėms yra prabanga. Ir nors Italijos rinktinės sirgalių emocijos nebuvo teigiamos, jų komanda valdingam pasaulio čempionui pralaimėjo anaiptol ne bukiu gynybiniu būdu, kuris anksčiau būdingas šiai komandai.

Pirmą mačo įvartį Ispanijos komanda įmušė gana greitai - 14-ąją minutę Cescas Fabregasas įveikė gynėją dešiniuoju kraštu ir stipriai pasiuntė kamuolį Davidui Silvai. Vienas iš poros Anglijos čempionato atstovų šioje komandoje tiksliai smūgiavo galva, kuris laikomas stipriu britų klubų žaidimo komponentu. Po to italai turėjo bene stipriausią rungtynių segmentą, žaisdami lygiai su varžovu, tačiau įvarčio įmušti negalėjo. Ir likus keturioms minutėms iki pertraukos Ispanija padvigubino rezultatą - kamuolys buvo perimtas aikštės centre ir iškart išsiuntė gynėjus, kai Jordi Alba judėjo. Nominalus ispanų gynėjas, ne prasčiau už bet kurį puolėją, realizavo „vienas prieš vieną“išėjimą su vartininku, nedaug, bet neabejotinai pasiuntė kamuolį į vartus.

Pirmajame kėlinyje buvo sužeistas Giorgio Chiellini, o jį pakeisti turėjo italai. Pertraukos metu jų treneris - Cesare'as Prandelli - pakeitė puolėją ir praėjus 12 minučių po žaidimo atnaujinimo jis dar kartą pakeitė. Bet į aikštę įžengęs Thiago Motta po penkių minučių paliko jį ant neštuvų ir negalėjo grįžti į žaidimą. Pakeitimų riba buvo išnaudota, o rungtynių baigtis nebekėlė abejonių net ir pagarsėjusiems optimistams, palaikantiems Italijos rinktinę - nebuvo galimybės atsikovoti dviejų Ispanijos komandos įvarčių su dešimčia vyrų.

Atrodė, kad ispanai nebuvo ypač linkę užbaigti varžovo, ilgai rutuliodami kamuolį savo aikštės pusėje ar jo centre. Tačiau 76-ąją minutę aikštėje pasirodė antrasis Didžiosios Britanijos „Premier“lygos atstovas Fernando Torresas, kuris po 8 minučių dar labiau sutrikdė italus. Tada Juanas Mata įžengė į aikštę ir taip pat pasiuntė kamuolį į Gianluigi Buffono vartus. Rezultatu 4: 0 šis žaidimas baigėsi, o tame pačiame lauke įvyko apdovanojimas Ispanijos rinktinei, kuri patvirtino jos Europos čempiono titulą.