Kas Tapo „Euro 2012“nugalėtoju

Naktį iš liepos 1 į liepos 2 dieną 14-asis Europos futbolo čempionatas baigėsi žaidimu Kijevo „Olimpiyskiy“stadione. Norint išsiaiškinti geriausią žemyno komandą, „Euro 2012“varžybose buvo sužaistos 31 rungtynės, o čempione tapo būtent ta komanda, kurią dauguma sirgalių ir ekspertų nurodė prieš turnyro pradžią. Dabar Ispanijos rinktinė yra ir aukščiausių planetos futbolo titulų - pasaulio ir Europos čempionų - turėtoja.

Kas tapo „Euro 2012“nugalėtoju

Ispanijos rinktinė „Euro 2012“grupės etapą pradėjo žaidimu su ta pačia komanda, su kuria turėjo surengti paskutinį čempionato susitikimą - su Italijos komanda. Tas žaidimas baigėsi lygiosiomis - birželio 10 d. Gdanske komandos antrame kėlinyje tris minutes apsikeitė įvarčiais ir išėjo į finalą, kiekvienas turėdamas savo kelią, nurodytą čempionato turnyro lentelėje. Ispanai dviejuose likusiuose pirmojo etapo žaidimuose daugiau taškų varžovams nedavė, o C grupėje užėmė pirmąją vietą.

Ketvirtfinalio žaidime „raudonas įniršis“iš turnyro išmušė rytines kaimynes Prancūzijos rinktinę, įveikęs rezultatu 2: 0. Kitas žingsnis kelyje į čempionatą buvo sunkiausias Ispanijos futbolininkams - pusfinalyje jiems teko žaisti su vakarų kaimynu Portugalijos rinktine. Šis žaidimas buvo vienintelis čempionate, kuriame norint išsiaiškinti nugalėtoją reikėjo pasinaudoti baudinių serija. Tačiau futbolo ruletė parodė, kad dabar ispanai yra ne tik stiprūs futbole, bet ir labiau pasisekė nei bet kuri kita šio turnyro komanda - jie laimėjo 4: 2.

Paskutinis žaidimas su Italijos rinktine visiškai netapo mūšiu - jėgos buvo per daug nelygios. Ispanai gana greitai perdavė varžovo gynybą dėl tikslių perdavimų gana greitose atakose, tačiau nesistengė nuolat žaisti dideliu greičiu. Jie buvo gana įsitikinę savo sugebėjimu suvaldyti pozityvų italų apgultį, kurį pademonstravo pirmajame kėlinyje tarp dviejų įmuštų įvarčių. Antroje žaidimo pusėje ir taip stipri komanda vėl laimėjo turtus - italai dėl vieno iš žaidėjų traumos buvo priversti daugiau nei pusvalandį žaisti mažumoje. Ispanija pagrindines „Euro 2012“rungtynes baigė triuškinančiu rezultatu 4: 0 ir trečią kartą per savo istoriją iškovojo Europos čempiono titulą.