M. Vimbldonas: Kas Laimės?

2013 metų Vimbldono turnyras žada būti labai įdomus. Bene geriausi žaidėjai ant žolės yra valdantys čempionai Rogeris Federeris ir Serena Williams. Greičiausiai oponentai: Andy Murray, Rafaelis Nadalis, Novakas Džokovičius, Maria Sharapova ir Victoria Azarenka.

2013 m. Vimbldonas: kas laimės?

Džokovičius šį sezoną laimėjo „Grand Slam“turnyrą Australijoje - trečią kartą iš eilės. Nuo šio sezono pradžios jis neatsiskyrė nuo pirmojo numerio, nors praleido kelis svarbiausius turnyrus. Tačiau vos prieš porą savaičių jis pralaimėjo svarbiausioje kovoje - „Roland Garros“taurės finale savo amžinam varžovui Nadaliui.

Rafaelis Nadalis sezoną pradėjo po „Australian Open“ir nuo to laiko beveik nepralaimi. Šį sezoną jis sužaidė 9 finalus ir laimėjo septynis iš jų, įskaitant Prancūzijoje. Jis tikriausiai yra puikios formos ir, be abejo, geros nuotaikos po tiek pergalių. Pernai jis išskrido į Vimbldoną antrajame rate, todėl greičiausiai nori laimėti.

Tai ne geriausias sezonas Rogeriui Federeriui. Tačiau sezono molio dalis, kur jis anksčiau buvo nusileidęs Džokovičiui ir Nadalui, liko už nugaros. Londono turnyro išvakarėse Rogeris jau buvo pasiėmęs pirmąjį šio sezono titulą. Jis laimėjo Vimbldoną 7 kartus, todėl, nepaisant sunkaus sezono, jis yra greičiausias pretendentas į pergalę.

Kelis mėnesius Andy Murray po traumos atsigavo, todėl dar nėra aišku, ko tikėtis iš šio patyrusio tenisininko. Tačiau birželio viduryje jis jau laimėjo „Queens Club“turnyrą ir galima tikėtis, kad jis galės neskausmingai žaisti Vimbldono aikštėse. Verta priminti, kad būtent Murray buvo Federerio varžovas praėjusių metų finale.

Dabar pereikime prie panelių. Šioje turnyro pusėje greičiausia pretendentė į pergalę yra amerikietė Serena Williams - ji laimėjo čia pernai, yra pirmoji raketė tarp moterų, šį sezoną ji laimėjo 6 turnyrus ir niekam nepralaimėjo 31 rungtynės iš eilės. Ar kas nors gali sulaikyti Sereną nuo geriausio teniso žaidimo?

Marija Šarapova yra trečiasis klasifikacijos numeris, tačiau paskutinį kartą ji nugalėjo Sereną 2004 m. Antroji vieta Viktorija Azarenko šiemet laimėjo „Australian Open“ir Dohos turnyrą, po to praleido kelis turnyrus dėl traumos, tačiau jau visiškai atsigavo. Skirtingai nei Marija, ji šį sezoną jau įveikė Sereną Williams - turnyro finale Dohoje. Nepamirškime ir aštuntosios vietos Petra Kvitova, kuri prieš 2 metus buvo Vimbldono čempionė.