Kokie Nauji Olimpiniai Rekordai Yra Užfiksuoti Londone

Londono XXX olimpinėse žaidynėse tris savaites geriausi sportininkai iš viso pasaulio varžėsi tarpusavyje dėl aukso medalių, kad jų rinktinė būtų pirmoje įskaitoje. Be to, kelyje į pergalę kai kuriems iš jų pavyko užfiksuoti naujus pasaulio rekordus.

Kokie nauji olimpiniai rekordai yra užfiksuoti Londone

Nauji olimpiniai laimėjimai 2012 m. Varžybose pirmiausia buvo susiję su vandens sportu. Paskutinėse 400 metrų varžybose vienu metu buvo užfiksuoti trys pasaulio rekordai, du iš jų priklauso jauniesiems sportininkams iš Kinijos. Na, o ketvirtasis rekordinis laikas buvo užfiksuotas 800 metrų lenktynėse su valdančiu pasaulio čempionu iš Kenijos.

Šešiolikmetė kinė Ye Shiven užėmė pasaulio rekordą moterų 400 metrų kompleksinio plaukimo rungtyje. Dėl varžybų aukso medalininkas parodė laiką 4,28, 43 - aukščiausią olimpinį pasiekimą šioje disciplinoje. Sidabras atiteko amerikietei Elizabeth Beisel su rezultatu 4,31, 27, o bronzą iškovojo kinė Li Huanghu (4,32, 91).

Panašiame vyrų plaukime rekordininku vėl tapo sportininkas iš Kinijos - Sun Yang, kuris parodė rezultatą 3.40, 14. Antrąją vietą užėmė Pietų Korėjos sportininkas Pakas Tae Hwanas, 400 metrų nuplaukęs per 3.42., 06 m., O trečiasis atiteko amerikiečiui Peteriui Vanderkai rezultatu 3.44, 96.

Australijos moterų komanda 2012 m. Olimpinėse žaidynėse pasiekė naują pasaulio rekordą - paskutiniame 400 metrų nuskaitymo metu ji parodė geriausią 3 minučių 33, 15 sekundžių laiką. Komandoje dalyvavo sportininkai Keithas Campbellas, Brittany Elmsley, Alicia Cutts ir Melanie Schlanger.

O rugpjūčio 9 d., Valdantis pasaulio bėgimo čempionas kenijas Davidas Rudisha iškovojo savo šalies aukso medalį 800 metrų bėgime ir parodė rekordinį laiką - 1,40, 91, atnaujindamas savo paties aukščiausią pasiekimą - 1,41,01. Jis iškart finišavo padoriu pranašumu prieš kitus varžybų dalyvius, kuriuos užtikrintai išlaikė per visas varžybas. Antrąją vietą užėmė sportininkas iš Botsvanos Nigelas Amosas (1 min. 41, 73), o bronzą iškovojo antrasis kenietis Timothy Kitumas, kurio rezultatas - 1.42, 53.