Koks Yra Aukso Medalių, Iškeltų Universiadose, Skaičiaus Rekordas

Turinys:

Universiada yra tradicinis sporto turnyras, kurį organizuoja FISU (Tarptautinė universitetinė sporto federacija). Pats pavadinimas yra žodžių „universitetas“ir „olimpiada“derinys. Kaip ir olimpiadoje, yra medalių įskaita, kurios pergalė yra visų dalyvių pasirodymo tikslas.

Vienas iš 155 aukso medalių Kazanėje-2013 atiteko Anastasijai Kovyazinai

Visas dėmesys vasarai

Nors Universiados rengiamos ne tik vasarą, bet ir žiemą, būtent pirmosios sulaukia pagrindinio sporto statistikų dėmesio. Juk vasaros studentų varžybose dalyvauja daugiau šalių ir sportininkų. Natūralu, kad juose žaidžiama dar daugybė apdovanojimų. Per Universiadų istoriją buvo surengti 53 turnyrai (27 vasaros ir 26 žiemos). Pabaigoje nugalėtojams buvo įteikti apdovanojimai, kuriais jie galėjo didžiuotis.

Pasak liudininkų, organizatoriai 2013 metų universiados medalius padarė labai trapius, keli iš jų „mirė“net pristatymo metu. Panašių incidentų įvyko, visų pirma, su rusu Azamatu Laipanovu ir kinu Tianu Činu.

Pirmasis medalis, pirmasis rekordas

Vasaros universiados numeris 1, tapęs 1923–1957 m. Vykusių pasaulio universitetų žaidynių įpėdiniu, įvyko 1959 m. Turine (Italija) ir atnešė laukiamą sėkmę šeimininkams. 18 aukso medalių Italijos rinktinei tapo pirmuoju varžybų rekordu.

Kita studentų olimpiados nugalėtoja yra JAV komanda, kuri po aštuonerių metų Tokijuje pelnė 31 aukščiausią apdovanojimą. Tačiau ryškiausią 20-ojo amžiaus pasiekimą ir naują rekordą, iškart pavadintą „amžinu“, pasiekė SSRS studentų komanda. Maskvoje vykusioje 73 universiadoje sovietų komanda iškovojo 68 aukso medalius. Bendras prizų skaičius taip pat sustojo ties rekordiniu 134 lygiu.

Auksinė Kinija

Fantastiškas SSRS rinktinės pasiekimas pjedestalo pakilimų skaičiuje truko tikrai ilgai. Ir buvo sumuštas, kai Sovietų Sąjungos nebeliko. Tai įvyko 2011 m. Žaidynėse Šendžene (Kinija). Kinijos studentai sportininkai, laimėję 75 aukso medalius savo žemėje, aplenkė savo geografinius kaimynus.

Kazanės fenomenas

2013 m. Universiadą Kazanėje galima laikyti savotišku Rusijos ir Kinijos rinktinių konkurencijos, prasidėjusios dvejais metais anksčiau, tąsa. Ir jei Šendžene Kinijos sportininkai aplenkė antroje vietoje esančius rusus tiek pagal bendrą medalių skaičių (145 prieš 132), tiek auksą (75 prieš 42), tai Tatarstano sostinėje įvyko įtikinamas kerštas.

Pirmasis namų auksas atiteko narui Jevgenijui Kuznecovui. Iš viso Rusijos studentų komandai 27-oje pasaulio vasaros universiadoje pavyko iškovoti 292 medalius, įskaitant 155 aukso medalius. Yra naujas įrašas! Beje, finalą iš šių 155 laimėjo šaulys Tarasas Luginetsas. Antrą komandos pakylos laiptelį užėmusi Kinijos komanda iškovojo 77 apdovanojimus, iš kurių tik 26 tapo auksu.

Daugiausiai medalių Kazanėje iškovojo rusas Vladimiras Morozovas - 6, keturi iš jų buvo aukščiausio orumo. Taip pat po keturis aukso medalius iškovojo Julija Efimova (abi plaukė) ir Margarita Mamun (ritminė gimnastika).

Kas didesnis?

Pirmąsias vietas, paskatintas aukso medalių, užėmė Rusijos sportininkai 23 rūšių 2013 m. Žaidynių sporto programose. Dauguma jų buvo sportininkų „piggy banke“- 22. Plaukimo (17 aukso medalių), sambo, imtynių ir sportinio šaudymo (po 12), irklavimo ir baidarių bei meninės gimnastikos (po 10) ir ritminės gimnastikos atstovai. puikiai Kazanėje. gimnastika (8), boksas, sunkioji atletika ir fechtavimasis (visi 6).