Kaip Sekėsi Olimpinėms žaidynėms Vankuveryje

2010 m. Vasario 12 d. - 28 d. Kanados mieste Vankuveryje vyko XXI žiemos olimpinės žaidynės. Šios dvi savaitės buvo užpildytos daugybe sporto renginių. Dalyviai ir žiūrovai tapo herojų ir pergalių bei pralaimėjimų, dopingo skandalų, kovos dėl olimpinių medalių ir, deja, net tragiškų įvykių, liudininkais. Ši Rusijos rinktinės olimpiada buvo nesėkmingiausia žaidynių istorijoje.

Kaip sekėsi olimpinėms žaidynėms Vankuveryje

Nuo pat pradžių olimpinės žaidynės Vankuveryje vyko pagal absurdiškos tragedijos ženklą: dar prieš žaidynių atidarymą bobslėjaus trasoje buvo sužeisti keli sportininkai, o jaunas perspektyvus Gruzijos komandos sportininkas Nodaras Kumaritashvili. mirė atsitrenkęs į metalinę atramą. Todėl olimpiados atidarymo ceremonija prasidėjo tylos minute.

Tačiau tada įvykiai vystėsi pagal planą, nepaisant pernelyg šiltų orų ir problemų, susijusių su demonstrantais ir streikuotojais, protestuojančiais prieš globalizaciją. Jau kitą dieną prasidėjo įprastos olimpinės darbo dienos, įvyko pirmosios oficialios varžybos - šuolis nuo tramplino K-90, kurio finale nugalėjo šveicaras Simonas Ammannas, kuris Vankuveryje atidarė medalių balus.

Rusijos slidininkai savo pasirodymus pradėjo nelabai gerai, todėl jie gavo tik ketvirtąsias vietas, o tai treneriai paaiškino prastu slidinėjimo vaško pasirinkimu. Pirmąjį olimpinį medalį Rusijos rinktinei iškovojo greičio čiuožėjas Ivanas Skobrevas, 5 km distancijoje užėmęs trečiąją vietą.

Rusijos komandą ir toliau persekiojo nesėkmės: dviejų kovotojas Niyazas Nabejevas, ant kurio buvo siejamos didžiulės viltys, buvo pašalintas iš varžybų dėl padidėjusio hemoglobino kiekio kraujyje. Pačiose pirmosiose rungtynėse su suomiais Rusijos ledo ritulininkai pralaimėjo 1: 5 ir praktiškai iškart iškrito iš kovos dėl medalių. Pirmą kartą per daugelį metų sporto porų varžybose nebuvo nė vieno Rusijos sportininko.

Pirmąjį auksą Rusijai tik 5-ąją olimpiados dieną iškovojo sprinterių slidininkai Nikita Kryukovas ir Aleksandras Panžinskis. Dailiojo čiuožimo auksui prognozuotas Evgeni Plushenko užėmė tik antrąją vietą, kuri taip pat tapo nemalonia staigmena ir ilgų ginčų priežastimi. Sėkmę lydėjo šokėjai ant ledo, slidininkai komandiniame sprinte, biatlonininkai ir rogučiai, kurie prie Rusijos rinktinės kolekcijos pridėjo dar kelis medalius. Jekaterina Ilyukhina pirmą kartą Rusijos sporto istorijoje iškovojo aukso medalį snieglenčių sporto srityje. Neoficialioje komandų varžybose Rusijos rinktinė pagal olimpinių medalių skaičių buvo tik 11-a.

Olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijoje Vankuveris perdavė estafetę Rusijos Sočio miestui. Tikėkimės, kad kita olimpiada, kuri vyks 2014 m., Atneš daugiau sėkmės ir medalių mūsų sportininkams.