Kaip Gana žaidė M. FIFA Pasaulio Taurėje

2010 m. Pasaulio futbolo čempionate Pietų Afrikoje Ganos rinktinė pasiekė puikų rezultatą. Afrikos futbolininkai galėjo patekti į turnyro ketvirtfinalį, kur pralaimėjo tik baudinių serijoje Urugvajui. 2014 m. Ganos gerbėjai tikėjosi panašaus teigiamo rezultato.

Kaip Gana žaidė 2014 m. FIFA pasaulio taurėje

Pasaulio taurėje Brazilijoje Ganos rinktinės žaidėjai pateko į sunkią grupę. Jie grojo „G kvartete“, kurį kai kurie futbolo ekspertai prilygino mirties grupėms. Afrikos futbolininkų varžovais tapo komandos iš Vokietijos, JAV ir Portugalijos.

Pirmąsias rungtynes turnyre Ganos rinktinė sužaidė su JAV. Afrikos futbolininkai praleido įvartį pirmąją susitikimo minutę. Tik antrame kėlinyje Ganos žaidėjai laimėjo. Tačiau mačas nesibaigė lygiosiomis. Paskutinėmis rungtynių minutėmis po kampinio smūgio Amerikos futbolininkai pelnė antrąjį įvartį. Galutinis pradinio susitikimo rezultatas nuvylė Ganą (1 - 2).

Antrosiose turnyro rungtynėse Ganos futbolininkai parodė labai gerą ir kokybišką futbolą, nors jiems priešinosi Vokietijos rinktinė. Rungtynės baigėsi kovinėmis lygiosiomis 2 - 2. Be to, Ganos futbolininkai pirmiausia pralaimėjo, o paskui laimėjo. Tačiau išsaugoti skandalų pranašumo nepavyko - vokiečiai išlygino rezultatą.

Po dviejų rungtynių turnyre Ganos rinktinė turėjo tik minimalias galimybes patekti į atkrintamųjų etapą. Afrikiečiams reikėjo smarkiai įveikti Portugalijos rinktinę. Tačiau Ganos rinktinė nepasiekė norimo rezultato. Afrikos futbolininkai pralaimėjo rungtynes rezultatu 1 - 2, o tai nulėmė ganiečių išvykimą iš turnyro pasibaigus grupės etapui.

Ganos rinktinės pasirodymas vertinamas kaip nepaprastai apgailėtinas. Afrikos futbolininkai turėjo minimalų tikslą patekti iš grupės į atkrintamųjų varžybų etapą, tačiau jis nebuvo pasiektas.