Kaip Šveicarija žaidė M. FIFA Pasaulio Taurėje

2014 m. FIFA pasaulio futbolo čempionate Brazilijoje šveicarai turi labai kokybišką ir konkurencingą futbolininkų, žaidžiančių daugelyje pirmaujančių Europos klubų, sąrašą. Štai kodėl Šveicarijos rinktinės sirgaliai tikėjosi sėkmingo savo komandos pasirodymo turnyre.

Kaip Šveicarija žaidė 2014 m. FIFA pasaulio taurėje

2014 m. Pasaulio taurės burtų traukimas Šveicarijos sirgaliams suteikė ypatingų vilčių. Šveicarijos futbolininkai yra vienoje silpniausių čempionato grupių (E ketvertas). Šveicarijos rinktinės varžovai per pirmąsias tris turnyro rungtynes buvo ekvadoriečiai, prancūzai ir hondūriečiai.

Pirmosios Šveicarijos rinktinės rungtynės su Ekvadoro komanda buvo labai svarbios. Europiečiai parodė gana įdomų futbolą. Be to, Šveicarijos futbolininkai parodė norą laimėti ir sportišką charakterį. Tai buvo viena pirmųjų geros valios pergalių turnyre. Šveicarija, pralaimėjusi rungtynių metu, pranoko varžovus rezultatu 2 - 1. Pergalingas įvartis jau buvo įmuštas paskutinėje Šveicarijos futbolininkų atakoje.

Šveicarijos žaidėjai negali pretenduoti į antrąsias rungtynes kaip turtą. Taigi jie triuškinamai pralaimėjo Prancūzijos rinktinei 2 - 5. Tuo pačiu metu Šveicarijos žaidėjai susitikimo eigoje buvo prastesni penkiais įvarčiais. Tačiau šis pralaimėjimas išlaikė galimybes patekti į atkrintamųjų etapą. Šveicarija paskutinėse grupės varžybų rungtynėse turėjo įveikti Hondūrą.

Šveicarai be problemų susitvarkė su Hondūro gyventojais. Šiame susitikime savo įgūdžius sužibėjo Shakiri, kuris pelnė hat-trick'ą. Šveicarija užtikrintai laimėjo rezultatą 3 - 0 iš antrosios vietos E grupėje, o europiečiai patenka į atkrintamąsias varžybas.

1/8 finale Šveicarija susitiko su Argentinos rinktine. Tik antrajame pratęsime būsimiems čempionato finalininkams pavyko pelnyti vienintelį įvartį žaidime. Tačiau šveicarai galėtų laimėti. Buvo nemažas šansas, tačiau viename iš epizodų baras išgelbėjo Argentiną paskutinėmis pratęsimo minutėmis.

Paskutinis Šveicarijos pralaimėjimas aštuntfinalyje žaidėjus sujaudino. Tačiau jau dabar bendras komandos pasirodymas turnyre vertinamas kaip vertas. Sirgaliams patiko Šveicarijos rinktinės pasirodymas. Kai kuriose rungtynėse europiečiai demonstravo labai kokybišką futbolą.