Kaip JAV Komanda žaidė M. FIFA Pasaulio Taurėje

Naujausiuose pasaulio futbolo čempionatuose visada dalyvauja JAV rinktinė. Futbolo lygis valstybėse kasmet auga. Tai paaiškina didesnį šios sporto šakos paplitimą šalyje, taip pat kai kurias Amerikos futbolininkų sėkmes pasaulio arenoje. 2014 m. Brazilijoje vykusiame pasaulio čempionate JAV komanda atrodė labai oriai.

Kaip JAV komanda žaidė 2014 m. FIFA pasaulio taurėje

FIFA pasaulio futbolo čempionate Brazilijoje amerikiečiai pateko į sunkią grupę. JAV rinktinės varžovai turnyro grupės etape buvo vokiečiai, portugalai ir ganiečiai.

Pirmosios turnyro rungtynės amerikiečiams buvo pažymėtos pergale 2: 1 prieš Ganos rinktinę. Be to, šiame žaidime amerikiečiai įmušė greičiausią įvartį per visą čempionatą (nepraėjo nė minutė nuo susitikimo pradžios). Afrikos futbolininkai sugebėjo atsigauti, tačiau amerikiečiai vis tiek išplėšė pergalę paskutinėmis minutėmis ir surinko svarbius tris taškus.

Antrose rungtynėse JAV rinktinei priešinosi Portugalija. Žaidimas baigėsi lygiosiomis (2 - 2). Šiose rungtynėse turėjo laimėti amerikiečiai, tačiau europiečiai paskutinėmis minutėmis išplėšė lygiosiomis.

Paskutinėse grupės varžybų rungtynėse JAV komanda susitiko su žaidėjais iš Vokietijos. Kai kurie manė, kad rungtynės bus neįdomios, nes lygiųjų atveju abi komandos užtikrino savo išėjimą iš grupės. Lygiosios neįvyko. Vokietijos rinktinė nugalėjo minimaliu rezultatu (1 - 0). Tačiau keturių taškų užteko, kad amerikietis patektų į atkrintamąsias varžybas iš antros vietos grupėje. Jie aplenkė Portugaliją pagal įmuštų ir praleistų įvarčių skirtumą.

1/8 finale JAV komanda susitiko su Belgijos komanda. 90 rungtynių minučių baigėsi lygiosiomis be vartų. Tik pratęsime buvo nustatytas nugalėtojas, kuris tapo Europos futbolininkais (2 - 1). Amerikiečiai tose rungtynėse atrodė labai oriai, nors buvo neabejotinas Europos žaidėjų pranašumas.

Galutinis JAV komandos rezultatas laikomas labai vertu. Komanda iš sunkios grupės galėjo patekti į pasaulio čempionato atkrintamųjų varžybų etapą, kuriame pralaimėjo tik pratęsime.