Kaip Rusijos Ledo Ritulio Rinktinė Pasirodė M. Pasaulio čempionate

2012 m. Ledo ritulio pasaulio čempionatas vyko gegužės 4–20 dienomis. Žaidynės vyko dviejose kaimyninėse šalyse: Suomijoje ir Švedijoje, tiksliau jų sostinėse - Helsinkyje ir Stokholme.

Kaip Rusijos ledo ritulio rinktinė pasirodė 2012 m. Pasaulio čempionate

16 nacionalinių komandų buvo suskirstytos į dvi grupes: „Rappu N“, kuris preliminarias etapo rungtynes žaidė ant Helsinkio „Hartwall“arenos ledo, ir S grupė (įskaitant Rusijos rinktinę), kuri žaidė preliminarų etapą „Globe“arenoje Stokholme. Pagal rungtynių rezultatus į atkrintamąsias varžybas pateko: iš H grupės - Kanados, JAV rinktinės. Suomija ir Slovakija, iš S grupės - Rusijos, Švedijos, Čekijos ir Norvegijos komandos. Rusijos rinktinė vienintelė laimėjo visas 7 parengiamojo etapo rungtynes.

Tada mūsų komanda ketvirtfinalyje nuosekliai žaidė rungtynes su Norvegijos rinktine, laimėjusia rezultatu 5: 2, o pusfinalyje su Suomijos rinktine, laimėjusia rezultatu 6: 2. Paskutiniame paskutiniame susitikime ji turėjo žaisti su Slovakijos rinktine, kuri ketvirtfinalyje nugalėjo kanadietes (4: 3), o pusfinalyje - čekus (3: 1).

Rungtynės dėl aukso medalių vyko gegužės 20 dieną ant „Hartwall“arenos ledo. Stadionas buvo pilnas. Rusijos rinktinė buvo laikoma nedviprasmiška numylėtine, tačiau slovakų niekada nereikėjo nuvertinti. Pats faktas, kad jie pateko į finalą, įveikę tokius baisius varžovus kaip kanadiečiai ir čekai, pasakė daug.

O slovakai iškart įrodė, kad yra labai ryžtingi. Jau antrojo pirmo periodo minutę jie atidarė sąskaitą! Jų rinktinės kapitonas Z. Haro nustebino mūsų vartininką galingu metimu iš mėlynosios linijos. Tokia pradžia galėjo visus atkalbėti, tačiau, mūsų žaidėjų garbei, jie nesusipainiojo, pasinaudojo iniciatyva ir pradėjo kurti pavojingus momentus prie Slovakijos komandos vartų. 10-ąją minutę Datsyukas atliko tikslų tolimą perdavimą Ovechkinui, jis įsiveržė į zoną ir iš kairės pusės perdavė kamuolį Seminui, kuris metė ritulį į vartininko Laco vartus. Antroji laikotarpio dalis vyko dvikojomis atakomis, komandos į pertrauką išvyko tuo pačiu rezultatu 1: 1.

Antrojo laikotarpio 6-ąją minutę mūsų ledo ritulininkai pelnė antrąjį įvartį, įmušė Perezhoginas. 14-ąją minutę rezultatas tapo 3: 1, kai Tereščenko ir Širokovas sumaniai įgyvendino išėjimą du prieš vieną. Praėjus vos dviem minutėms, po Semino metimo, kuris vienas prieš vieną išėjo su slovakų vartininku, vėl praskriejo į „Laco“vartus.

Mūsų ledo ritulininkai „pagavo drąsos“, ir nors slovakai atkakliai priešinosi, kontratakavo, rungtynių rezultatas jau buvo aiškus. Trečiajame laikotarpyje Rusijos rinktinė slovakams pelnė dar du įvarčius, žaidžiant mažumoje į tai atsakydamas vieną. Galutinis rezultatas yra 6: 2 mūsų naudai. Tai buvo labai graži ir pelnyta pergalė! Visi sporto komentatoriai vienbalsiai pažymėjo aukštą mūsų komandos lygį, kuris nepaliko varžovui jokių šansų.