Pirmoji Rusiška Bronza Moterų Skelete

Pirmą kartą olimpinių žaidynių istorijoje Rusijos sportininkas skelete iškovojo bronzos medalį.

Elena Nikitina trasoje

Olimpinių žaidynių istorijoje Rusijos sportininkės, rungtyniaujančios moterų skeleto disciplinoje, niekada nelipo ant prizininkų pakylos. Iki 2014 metų geriausia Rusijos griaučių sportininkė buvo Jekaterina Mironova, kuri Kanados olimpinėse žaidynėse sugebėjo užimti tik septintą vietą.

Sanki kamanių ir bobslėjaus trasoje Rusijos skeleto rinktinei tokio tipo varžybose vienu metu atstovavo trys sportininkės - Elena Nikitina, Olga Potylitsyna ir Maria Orlova. Pagal olimpinių lenktynių rezultatus visos trys merginos pateko į geriausiųjų šešetuką, o tai yra gana geras komandos rezultatas.

Moterų skeleto varžybos truko dvi dienas. Po pirmos varžybų dienos Elena Nikitina užėmė trečiąją įskaitos eilutę ir sugebėjo išsilaikyti šioje pozicijoje po paskutinių savo varžybų. Jos bendras keturių bėgimų trasos laikas buvo 3 minutės ir 54,30 sekundės. Olimpinio aukso medalio pavidalu šioje sporto šakoje pergalė atiteko Anglijos atstovei Elizabeth Yarnold, o sidabras - Noel'ui Picus-Pace'ui (JAV).

Įdomus faktas buvo tas, kad Elena Nikitina skeletu pradėjo užsiimti visai netikėtai, kol dar nežaidė Maskvos futbolo rinktinėje. Į Rusijos nacionalinę griaučių rinktinę ji pateko tik 2009 m. Pirmą kartą dalyvaudama pasaulio taurėje Nikitina iškart užėmė dešimtą vietą, tautietes lenkdama keliomis pozicijomis. Sočio bronzos olimpinis medalis nėra vienintelis 21-erių sportininko podiumas. 2013 metų sausį ji tapo pirmąja rusų mergina, laimėjusia Europos griaučių čempionatą.