M. FIFA Pasaulio Taurė: Kaip Portugalija Sužaidė Paskutines Rungtynes turnyre

Norint, kad Portugalijos rinktinė ir toliau kovotų pasaulio taurėje, reikėjo įveikti Ganą dideliu rezultatu ir tikėtis, kad vokiečiai iš esmės pralenks JAV. Ganos žaidėjai taip pat tikėjosi savo pergalės, nes esant palankiam JAV ir Vokietijos susitikimo rezultatui, afrikiečiai žengė į kitą turnyro etapą.

2014 m. FIFA pasaulio taurė: kaip Portugalija sužaidė paskutines rungtynes turnyre

Portugalijos ir Ganos žaidimas prasidėjo labai gyvai. Abi komandos bandė atakuoti varžovų vartus, greitai kirto aikštės centrą. 5-ąją minutę Cristiano Ronaldo vos nepadarė futbolo stebuklo. Po greitos atakos portugalų kapitonas iš šono išmetė Ganos vartininką, tačiau kamuolys pataikė į skersinį. 19-ąją minutę Ronaldo jau iš kelių metrų galva galva smūgiavo į afrikiečių vartus, tačiau vartininkas pastarąjį išgelbėjo.

Ganos komanda pirmame kėlinyje turėjo savo progas įmušti. Taigi, Gyanui nepavyko suvokti pavojingo išėjimo į europiečių vartus. Po to buvo suvaidinta garsioji futbolo taisyklė. Po neįgyvendintos akimirkos patys afrikiečiai praleido įvartį. 31-ąją minutę Johnas Boyeris supjaustė kamuolį į savo vartus, o tai sukrėtė daugelį Ganos sirgalių. Portugalija pirmavo 1 - 0.

Pirmasis kėlinys baigėsi minimaliu europiečių pranašumu.

Antroje susitikimo pusėje komandos taip pat aktyviai kūrė pavojingus momentus pagal kitų tikslus. 57-ąją minutę savo įvartį pelnė Afrikos kapitonas Gyanas. Po nuostabaus Asamoaho šono servo Gyanas galva galva pasiuntė kamuolį į tinklą. 1 - 1 - po tokio rezultato afrikiečiai turi vilties, kad sugebės sutramdyti Portugaliją ir laimėti šias rungtynes. Iš tiesų, ganiečiai turėjo akimirką, tačiau 61-ąją minutę Afrikos žaidėjas nuo vartininko linijos pasiuntė kamuolį pro vartus.

Žaidimas vyko į paskutinę burtų traukimą, kuris netiko nė vienai komandai, tačiau skaičiai švieslentėje vis tiek keitėsi. 80-ąją minutę Ronaldo pelnė savo pirmąjį ir, kaip vėliau paaiškėjo, paskutinį įvartį pasaulio čempionate.

Galutinis susitikimo rezultatas 2 - 1 Portugalijos naudai siunčia abi komandas. Portugalai pagal surinktus taškus pasivijo JAV rinktinę, tačiau skirtumas tarp įmuštų ir praleistų įvarčių buvo amerikiečių pusėje. Todėl, deja, Portugalijos sirgaliams, turime pripažinti, kad žaidimas su Gana turnyre buvo paskutinis Europos komandai.