Kaip Sekasi Tinklinio žaidimas?

Turinys:

Tinklinis yra aktyvus komandinis kamuolio žaidimas, kurį smagu žaisti tiek sporto salėje, tiek bet kurioje atviroje vietoje, kur galite ištiesti tinklą. Pagrindinės šio žaidimo taisyklės buvo suformuotos arčiau 1925 m.

Kaip sekasi tinklinio žaidimas?

Nurodymai

1 žingsnis

Pasirinkite lygią 18x9 m erdvę, per ją ištieskite tinklą 2,43 m vyrams ir 2,24 m moterims. Žaidime gali dalyvauti nuo 6 iki 14 žmonių kiekvienoje komandoje. Teisę į pirmą padavimą lemia lygiosios. Kamuolys mėtomas per tinklą, kol paliečia priešingos komandos lauką arba kol vienas iš žaidėjų klaidingai paliečia kamuolį. Laimėjusiai komandai už pergalę kiekviename ralyje skiriamas taškas. Kai teisė tarnauti pereina iš vienos komandos į kitą, aikštės žaidėjai keičiami pagal laikrodžio rodyklę.

2 žingsnis

Padavimas atliekamas už galinės lauko linijos. Nesvarbu, šokinėjate kamuolį ar ne, pagrindinis dalykas yra ne peržengti liniją. Kamuolys gali liesti tinklą, bet ne antenas ar jų protinį pratęsimą. Kitu atveju tašką gina varžovas. Įsitikinkite, kad kamuolys neišskrenda iš žaidimo lauko, kitaip taškas atiteks priimančiajai komandai. Jei paslaugą du kartus iš eilės atlieka tas pats žaidėjas, tai kiti žaidimo dalyviai vietos nekeičia. Kamuoliui patiekti skiriamos 8 sekundės.

3 žingsnis

Tinklinis yra trijų lietimų žaidimas, tai yra, priimančiosios komandos nariai gali perduoti kamuolį vieni kitiems savo teritorijoje tik tris kartus. Kamuolį gali pataikyti ar „išgelbėti“bet kuri kūno dalis, tačiau jokiu būdu negalima jo atidėlioti. Streikų blokavimas nėra įtrauktas į „trijų prisilietimų“sąvoką. Juos vykdo pirmosios linijos žaidėjai, kurie yra tiesiai prie tinklo. Dažniausiai paslaugą priima paskutinės eilės žaidėjai. Ralio metu draudžiama patekti į varžovų žaidimo aikštelę.

4 žingsnis

Kiekvienoje komandoje yra „libero“žaidėjas, kuris visada yra ant nugaros. Jis dėvi marškinėlius, kurių spalva kontrastuoja su kitų jo komandos narių drabužiais. Šio žaidėjo užduotis yra priimti atakuojančius priešininko smūgius ir atšokti nuo blokinių smūgių. Bet jis neturi teisės tarnauti, dalyvauti tarnaujant ar blokuoti. „Libero“gali pakeisti bet kurį paskutinės eilės žaidėją. Naujausiuose taisyklių pakeitimuose nuo 2009 m. Pažymima, kad oficialiose tarptautinėse varžybose komandoje turi būti 14 žaidėjų, iš jų 2 yra liberai.

5 žingsnis

Laimi komanda, kuri laimi 3 rungtynes, kurios tęsia 25 taškus. Penktasis žaidimas žaidžiamas iki 15 taškų. Po kiekvieno žaidimo komandos persikelia į varžovų aikštę. Kiekviename žaidime po 8 ir 16 taškų komandos eina į 60 sekundžių techninę pertrauką. Treneris gali paprašyti pertraukos du kartus (30 sekundžių) per vieną setą ir atlikti iki 6 keitimų.