M. Ledo Ritulio Pasaulio Taurė: Rungtynių Latvija - Rusija Apžvalga

2019 m. Gegužės 18 d. Rusijos ledo ritulio rinktinė pasaulio čempionate Slovakijoje sužaidė penktas rungtynes. Ilyos Vorobyovo auklėtiniams priešinosi Latvijos ledo ritulininkai, dar nepraradę šansų patekti į lemiamą pasaulio taurės etapą. Tikėtasi, kad žaidimas bus užsispyręs ir be kompromisų.

2019 m. Ledo ritulio pasaulio taurė: rungtynių Latvija - Rusija apžvalga

Norint išsaugoti galimybes patekti į Latvijos rinktinės atkrintamąsias varžybas, reikėjo pasiimti taškus iš Rusijos komandos. Baltijos ledo ritulininkai yra gerai nusiteikę artėjančioms rungtynėms, kurios paaiškėjo nuo pirmųjų pamainų.

Pradinis žaidimo segmentas vyko esant dideliam latvių spaudimui. Rusijos rinktinės ledo ritulininkai patyrė nemenkas problemas išeidami iš savo zonos. Tačiau po pirmojo trijų Ovechki - Kuznecovo - Barabanovo keitimo žaidimas persikėlė į Latvijos rinktinės vartus. Vašingtono legionieriai neleido latviams palikti savo zonos, sukurdami pavojingus momentus. Tokia rusų veikla nepadarė apleisto ritulio.

Laikotarpio viduryje prasidėjo perkraustymai. Iš pradžių rinktinės žaidė lygiomis, bet nepilnomis kompozicijomis (nuo keturių iki keturių), o paskui rusai vėl išvyko. Žaisdama keturis prieš tris Latvijos rinktinė sugebėjo mače atidaryti rezultatą. 11-ąją minutę Oskaras Tsibulskis pataikė į artimą Andrejaus Vasilevskio vartų kampą. Tampos įlankos „Lightning“vartininkui nepavyko persikelti dėl greito latvių perdavimo. Rusų vartų kampas liko neapsaugotas.

Netrukus Rusijos rinktinė gavo galimybę atsigauti. Ilyos Vorobyovo auklėtiniai keturias minutes žaidė daugumoje. Per šį laiką atakų šurmulys pataikė į Latvijos komandos vartus. Nikita Kucherovas ir Gusevas pataikė į rėmą, Aleksandras Ovečkinas kelis kartus pavojingai metė taikinį. Visi šie bandymai nesiekė tikslo. Latvijos rinktinė atsistojo didvyriškai.

Periodo pabaigoje rusai galėjo praleisti daugiau pavojingoje kontratakoje, tačiau Andrejus Vasilevskis išgelbėjo komandą. Pirmą kartą turnyre Rusijos rinktinė pralaimėjo per rungtynes. Skaičius prieš sireną dėl pertraukos nepasikeitė. Latvija pirmavo 1: 0.

Antrojo laikotarpio pradžioje rusai sugebėjo išlyginti rezultatą. Galingas Dmitrijaus Orlovo tolimas smūgis pasiekė tikslą. Vašingtono „Capitals“gynėjui prireikė vos 27 sekundžių nuo metimo, kad išlygintų rezultatą.

4-ąją periodo minutę paveikė labiau įgudusių ledo ritulininkų pranašumas. Rusijos daugumos brigada, vadovaujama Jevgenijaus Malkino, surengė antrą ritulį prieš Latvijos ledo ritulininkus. Nikita Gusevas pasižymėjo Evgenijaus Dadonovo perkėlimu. Po įvarčio rusai ir toliau dominavo. „Raudonas automobilis“puolė daug ir pavojingai, o tai lėmė trečią įvartį prieš Latvijos rinktinę. Šį kartą rezultatyviausias dabartinio turnyro žaidėjas Nikita Kucherovas įmušė vienas prieš vieną vartininką.

Rusijos rinktinės laikotarpio pabaiga pasirodė suglamžyta. To priežastis buvo du išbraukimai, dėl kurių vidaus ledo ritulininkai buvo priversti antrąsias dvidešimt minučių tris užbaigti kartu prieš penkis varžovus. Rusų gynyba atsilaikė, rezultatas 3: 1 išliko iki pertraukos sirenos.

Paskutiniu laikotarpiu žiūrovai nematė apleistų skalbyklių. Arčiausiai įvarčio buvo Rusijos ledo ritulininkai Nikita Kucherovas ir Dmitrijus Orlovas, tačiau šių ledo ritulininkų metimams trūko tikslumo. Latvijos rinktinė žaidė vartų rėmus. Galutinis mačo rezultatas 3: 1 Rusijos rinktinės naudai leido šalies žaidėjams iškovoti penktąją pergalę turnyre, kurio dėka Rusijos komanda išlaiko pirmąją 2019 m. Pasaulio taurės B grupės lentelės eilutę..