M. Ledo Ritulio Pasaulio Taurė: Rungtynių Kanada - Vokietija Apžvalga

2019 m. Gegužės 18 d. Kanados ledo ritulio rinktinė sužaidė penktas rungtynes 2019 m. Pasaulio taurės grupės etape. Kanadiečių varžovai buvo sportininkai iš Vokietijos, kurie ankstesnėse pergalėse buvo laimėję Košicėje. Korėjos olimpinių žaidynių vicečempionai buvo pasiryžę paimti taškus iš žymių kanadiečių.

2019 m. Ledo ritulio pasaulio taurė: rungtynių Kanada - Vokietija apžvalga

Prieš rungtynių pradžią Vokietijos rinktinė buvo viena iš tik dviejų turnyro komandų, laimėjusių pirmąsias ketverias rungtynes. Tai leido vokiečiams užtikrintai jaustis pasaulio čempionato A grupės turnyrinės lentelės viršuje. Kanados ledo ritulininkai sensacingai pralaimėjo savo pirmosiose rungtynėse Suomijos rinktinei, o po to tris kartus šventė sėkmę. Penktojo turo pergalė buvo labai svarbi ledo ritulio įkūrėjams. Tokiu atveju „klevo lapai“būtų aplenkę lentelėje esančius vokiečius, remiantis asmeninio susitikimo rezultatais.

Kanados komanda rungtynes pradėjo aktyviai, ko ir buvo galima tikėtis. Užjūrio profesionalai žaidimo pradžioje turėjo pranašumą, dėl kurio dvi minutes buvo pašalinta iš vokiečių. Kanadiečiai, būdami geriausia daugumos realizavimo turnyro komanda, pasinaudojo proga. Rezultatą savo tiksliu smūgiu atidarė Otavos „Senators“lyderis ir vienas žymiausių Kanados žaidėjų Tomo Chaboto turnyre su Jonathano Marchesso perdavimu.

Po apleistos ritės vokiečių ledo ritulininkai bandė žaisti tiksliau. Gindamiesi vokiečiai elgėsi atsargiai. Tuo pačiu pralaimėję ledo ritulininkai nepamiršo ir atakos. Vokiečiai turėjo savo galimybių išlyginti rezultatą. Užjūrio ledo ritulininkai per pirmąjį periodą du kartus išėjo į pensiją, tačiau sugebėjo išlaikyti savo vartus sausus. Pasibaigus antrajam pašalinimui kanadiečiai pelnė antrąjį įvartį. Markas Stone'as pasinaudojo painiava prie Vokietijos rinktinės vartų ir išleido savo komandai dviejų įvarčių pranašumą. Iki laikotarpio pabaigos rezultatas nepasikeitė - kanadiečiai laimėjo 2: 0.

Antrąjį periodą Vokietijos rinktinė pradėjo aktyviai, tačiau kanadiečiai vėl pelnė įvartį. Galimybę pelnyti taškus suteikė patys vokiečiai, kurie vėl pažeidė taisykles. Kanados rinktinė žaismingai realizavo skaitinę daugumą. Po kelių greitų ir tikslų perdavimų metime buvo išvestas Markas Stone'as, kuris nepraleido iš naudingos padėties. Negalima užtikrintai pasakyti, kad žaidė rezultatas 3: 0 Kanados rinktinės naudai, tačiau Šiaurės Amerikos ledo ritulininkai visas savo akimirkas išnaudojo labai rezultatyviai.

Per vidurį šansą žaisti daugumoje turėjo ir Vokietijos rinktinė, tačiau pavojingų situacijų prie klevo lapo vartininko vartų vokiečiai nesukūrė.

Laikotarpio pabaigoje Šiaurės Amerikos ledo ritulininkai vėl leido vokiečiams sužaisti daugumą. Vokietijos rinktinė dar kartą bandė. Gerbiamas Yasinas Alice, pataikęs į vartus iš pusės zonos. Iki laikotarpio pabaigos buvo likę maždaug dvi minutės. Atrodė, kad ši ritulys padidins vokiečių pasitikėjimą, tačiau kanadiečiai iškart suorganizavo ketvirtąjį įvartį. Markas Stone'as pasinaudojo nesuderintais vokiečių gynėjų veiksmais ir pats sau mače pelnė hat-trick'ą. Galutinis rezultatas antrojo laikotarpio pabaigoje yra 4: 1 Kanados naudai.

Per pirmąsias penkias trečiojo kėlinio minutes Anthony Manta padarė savo dvigubą kamuolį, leiddamas kanadiečiams pasiekti rezultatą iki didelio - 6: 1. Po to Vokietijos rinktinė pagaliau prarado visas galimybes kabintis į rezultatą, o Kanados rinktinė tęsė pralaimėjimą, savo įvarčių rezultatą priartindama prie aštuonių. Šiaurės Reino ledo ritulininkuose savo įvarčiais pasižymėjo Samas Reinhartas ir Anthony Cirelli.

Galutinis rezultatas 8: 1 Kanados rinktinės naudai leido užjūrio ledo ritulininkams perkelti vokiečius iš A grupės planetos pirmenybių įskaitos antrosios eilutės.